şükela:  tümü | bugün
 • mevzu bahis fasilite dedigim sey milli piyango sitesindeki biletinizin numarasini girdiginizde ikramiye alip almadigini gosteren seydir

  ne boktan bir seydir kardesim bu giriyon numarani pat diye biletinize hic bir ikramiye yok diyor allahsiz fasilite alistirarak soylesene

  hem insan biraz ariyorum der aha 3 numarasi tutmus son dort numarada tutarsa yasadin filan der soyle bir bes dakka filan surer ariyormus ugrasiyormus gibi sonra icabinda "ah be dostum kader utansin ama sanirim ikramiye cikmamis istersen bir daha kontrol edeyim" der... serefsiz fasilite insanin yuzunu tokat gibi ahahaa bir sikim kazanmadin denilir mi

  bak sinirlendim yine mina kodumun hayallerimle dalga gecen fasilitesi
 • super bir olaydir bu. her hafta bilet aldirir insana. yok sonuclari alamadim, yok bakamadim derdi olmaz. ayrıca biletinizi eski haftalarda aratıp, "acaba bu bileti geçen hafta alsaydım bir şey çıkar mıydı?" merakınızı da giderebiliyorsunuz. (bkz: teknoloji)
 • http://www.millipiyango.gov.tr/ de hemen bilet numaranızı girince hüsrana uğratan fasilite
 • bilet numarası olarak 3387202 yazdıktan sonra "tebrikler! 8,000,000,000,000 tl ikramiye kazandınız." yazısını görüp sapıkça zevkler almanızı saglayan bir fasilitedir bu..

  (bkz: hasta ruhlu bir eğlence anlayışı)
  (bkz: milli piyango)
 • amortiye de buyuk ikramiyeye de ayni tepkiyi veren ruhsuz fasilite.
  insan yuksek ikramiyelerde atraksiyon falan yapar hic degilse.
 • yılların keyfinin içine edilmesi durumu. ne o şakkadanak sonucu görmek..

  biz eskisi gibi yılbaşıında sobada kestane pişirip radyodan dinlerken heyecanlanmak, ertesi gün gazeteden tek tek bakmak istiyoruz.
 • mertlik bozan fasilite olmakla beraber, ziyadesiyle faydalı bir eserdir. nedendir? çünkü gazeteye baktığınızda, tipografik hatalar veya gözden kaçmalar nedeniyle ikramiye çıkan biletinizi çıkmamış sanıp çöpe atmanız riski vardır. oysa ki, teknolojiden faydalanıp burayı kullandığınızda, hata olasılığı yok sayılacak kadar azdır. en iyisi, önce gazeteye bakma ritüelinin keyfini çıkarmak, sonra da buradan kontrol etmektir. iki tarafa da bakıp bir şey çıkmadığına emin olduktan sonra gönül rahatlığıyla küfürü basabilirsiniz.

  - bu sefer de bi'şey çıkmadı mına koyim..!
 • "çekiliş yapılmadan önce siteye konsa da gidip bilet alsak" dediğimiz düzenek.
 • asla güvenemedigim fasilite.önce bilet numarami girerim.biletime ikramiye isabet etmedigini görürüm fakat sirali tam listeye bakmadan duramam.
  (bkz: iskilli büzük dingildermis)
 • sanirim herkesin bir kere buyuk ikramiye numarasini girerek egosunu tatmin ettigi ve de "bakalim ne atraksiyon yapiyormus" diye baktigi fasilite.* zira gayet ruhsuz bir sekilde milyarder oldugunu acikliyor sana. halbuki kemal sunal'a boyle mi yapmislardi, adami hediyeye bogmuslardi be.