şükela:  tümü | bugün
 • lan hırsızlık, dolandırıcılık, pislik olmayan bir şey bile yok mu şu ülkede?

  "chp milletvekili atilla kart, milli piyango çekilişlerinde usulsüzlük yapıldığını belirtirken, kurumun eski bir çalışanın neler yapıldığı kendisine ilettiğini açıkladı.

  eski bir milli piyango çalışanı tarafından kendisine ulaştırılan 3 şubat 2015 tarihli bir açıklama ile iki yıldan bu yana dile getirdiği bulgu ve olaylarla birebir örtüştüğünü vurgulayan atilla kart'ın açıklaması şöyle:

  "milli piyango mensubu olduğunu, şu anda yurtdışında güzel bir hayat sürdürdüğünü, kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden kendisinin de yararlandığını “çok pişmanım” rumuzuyla ve “atilla bey şaibe olduğunu söylediği dönemde çok tedirgin olduk foyamız ortaya çıkacak diye” başlığıyla ifade eden bu kişi, milli piyango müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığını; öncelikle trt payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığını; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediğini; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazetecinin izlerken , trt sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiğini; çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığını, çekiliş sonucu belli olur olmaz “son 1 kupon tavrıyla” hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığını ; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiğini; ayrıntılı olarak ifade etmektedir."

  "milli piyango yapılanmasında kayıt dışılık vardır. kayıt dışı bir gelir mekanizması oluşmuştur. devlet eliyle bu yapı himaye edilmektedir" diyen kart, "milyonlarca işsizin, dar gelirlinin, emeklinin umutlarının sömürüsü üzerinden suiistimaller yapılmaktadır. milli piyangoya umut bağlayan milyonlarca yoksul ve çaresiz insanlarımızın umutları üzerinden, haksız kazanç sağlayan ve suiistimal yapan bu yapının ve yapıyı himaye edenlerin sorgulanması kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı."

  link
 • #48004753

  şaşırmadığım usulsüzlük.
 • (bkz: #28823392)
 • türkiye koşullarında şaşırtmaz.
 • yolsuzluk çetesinin gözünü hayallerimize dikmesidir. bir o kalmıştı, onu da alın anasını satayım.
 • paçasından tutup silkelesen pislik akacak bir ülkede olmaması halinde şaşkınlık yaratacak ayrıntıdır. iddia aşamasında olsa bile şaşırtmamıştır. gayet olağan karşılıyoruz artık, istediğiniz kıvama geldik sayın hırsızlar.

  durmak yok tabii. devam, devam.
 • hırsızlığa mı yoksa bizim umarsızlığımıza yani çaresizliğimize mi şaşırmak lazım??? bilemedim...
 • yılların talih kuşunu, tüylerini yolduktan sonra güveç yapıp yemiş adamları gösteren ayrıntılardır
 • uzun adama tapınanların zaten umrunda değil, diğerleri de şaşırmadık diyor. bir süre sonra hala şans oyunu oynayan mal der geçersiniz.

  şaşırmayın, alışın; şaşıran olursa da "ulan ne adamlarsınız hala şaşıranlar var" diyin.

  böyle gelmiş böyle gider di mi?

  biraz da sizin sayenizde.