şükela:  tümü | bugün
 • 5 tane ceyrek biletime de ikramiye isabet ettirmeyen bir idareymiş bu. yaziklar olsun.. bari amorti verseydiniz! yaziklar olsun..
 • 2013 yılbaşı çekiliş sonuçlarını 2'den sonra yayımlayacaklarını söyleyen kurum. yalnız 2 değil 2'den sonra; 3,5,7... pehh...
 • duydum ki özelleştirilmiş. ne kadar paraya, ne koşullarda özelleştirildi bilmiyorum. bilmeme de gerek yok. şöyle düşünün; sizin şirketiniz bir ürün ya da hizmette tekel ise o şirketi satar mısınız? (bkz: türk telekom)

  neyse; az önce şuradan 2013 yılı faaliyet raporuna baktım. son sayfaya gelirseniz bilançosundaki net kar ve kamu payı başlıklarını görebilirsiniz. artık kaç paraya satıldı, nasıl oldu yapın hesabınızı.

  --- spoiler ---

  2012 yılı kamu payı: 432.718.540,14-tl
  2012 yılı net kar: 0,00-tl

  2013 yılı kamu payı: 468.192.042,47-tl
  2013 yılı net kar: 0,00-tl

  --- spoiler ---

  milli piyango idaresi tüm net karını kamuya dağıttığı için net kar 0 görünür. aslında kamuya dağıtılan kısım net kardır.

  edit: 2 milyar 775 milyon dolarmış. yaklaşık 6 trilyon, yaklaşık 10 yıllık net kar.

  edit 2: 10 yıllığına yapılmış ihale. yukarıdaki fiyatın üzerine kdv de ödenecek. ihale bedeli de 3 yıl içinde ödenecek. iyi fiyata verilmiş. firma karlılığını arttıracaktır muhtemelen. izlemek lazım.

  10 yıllık ihale için makul bir bedel olmuş. tutarlar üzerinden yaptığım eleştirimi geri alıyorum.
 • özelleştirilmesi neticesinde türkiye'de oynaması ve oynatması yasa dışı olmasına rağmen kumarın devlet eliyle oynatılması yerine, kumarın yasa dışı olmasına rağmen özel bir firmanın özel izinle kumar oynatmasına sebep olan idaredir.
 • bu kurumdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama bazı bayileri amorti veya benzeri küçük ikramiye kazanan bilete yeni çekiliş için bilet kilitlemeyi adet edinmiş. tamam kabul edenler de olabilir ama bunun zorunlulukmuş gibi söylenmesinin amacı nedir? seyyar bayiden canlı para istemem, adamın canını alayım daha iyi; normal dükkan çalıştıran bayileri de bunu yapıyorsa çok ayıp. yine gider bilet alırım belki ama seçme şansının müşteriye bırakılması gerekiyor. insanlar şansını denemek için bilet alıyorsa ve şansı yardım edip ikramiye kazandırmışsa, parayı sıcak sıcak cebine koymak istiyor haliyle. kurnazlık yapıp milletin parasını iç etmenin manası yok!
 • düzenlediği şans oyunlarında ikramiyelerin sürekli aynı yere çıkması zincirine bir yeni halka daha eklenmiş. konuyla ilgili iddiaların odağında ise yenimahalle mit kampüsü bulunuyor.

  http://haber.gazetevatan.com/…cikti/529578/1/gundem
 • her ile bir anadolu lisesi yapma politikası olan ve bu amaçlarının büyük bir bölümünü gerçekleştirmiş olan kit.
 • web sitesi hala çalışmayan devlet kurumu.
  edit: çalışıyor.
 • daha çekilişte "küçükten büyüğe" sıralamaya yapamayan bir kuruluş. meğer 35, 31'den daha küçük bir sayıymış. nasıl olur da bunları incelemezler, kimlerin noter kimlerin yetkili olduğuna bakmazlar anlayamıyorum. canlı yayın zaten yok onu biliyoruz da zaten "özelleştirilmiş" bir kuruluş olan mpi'nin denetlenmesi inceleniyor mu onu merak ediyorum.

  yanlış sıralanan sayılar.

  1- topların numaraları ve adeti doğru mu?
  2- topların ağırlığı aynı mı?
  3- makineye düşen topların zaman aralığı doğru m?
  4- makinenin karıştırma zamanı doğru mu?
 • gün geçtikçe talep azalmaya başladı, insanları ikna etmesi gerekiyor çekilişlerin şaibesiz yapıldığı konusunda ama sadece yazılı açıklama ile cevap vermeyi tercih ediyorlar.

  şaibe konusunda soru işaretlerini insanların kafasından temizlemedikleri sürece, her geçen gün gelirleri azalacaktır. bu sene yılbaşı çekilişinde bile bir çok kişi bilet almadı ya da 1 - 2 tana aldı çünkü insanlar artık inanmıyor.