şükela:  tümü | bugün
 • hülya avşar'a çalıştığını düşündüğüm idare.
 • işim gereği kendisiyle sürekli çalışmak zorunda kaldığım, 6 ayda bir değişen yetkili kişilerden her birinin kafasına göre iş yaptığı mükemmel devlet kurumu. adam gibi nazik bi şekilde soru sorup cevabını beklerken, telefonun karşısında oturan ve dünyaları yarattığını sanan hanımlar tarafından azarlanmak da işin bir başka boyutu.
 • sayısal loto, süper loto gibi bahis oyunlarının da internetten oynanabilirliğiyle alakalı bir çalışma yapıp yapmadığını merak ettiğim kurum. ha yapsa iyi olur o ayrı.
 • ihalesi yapıldı

  milli piyango idareside özelleşmiş oldu.
 • ozellestirilmesi dogrudur.

  ozellestirilmesine karsi cikan tiplerin, muhtelif kamu kurumlari ve kit dedigimiz organizasyonlarda torpille goreve geldigi belli olan badem biyikli tiplere sovmesi buyuk bir celiski ornegidir. ayni mevzuyu thy konusunda defalarca isledik, nato mermer nato kafalar anlamiyor sanirim.
 • özelleştirilmesi neticesinde türkiye'de oynaması ve oynatması yasa dışı olmasına rağmen kumarın devlet eliyle oynatılması yerine, kumarın yasa dışı olmasına rağmen özel bir firmanın özel izinle kumar oynatmasına sebep olan idaredir.
 • duydum ki özelleştirilmiş. ne kadar paraya, ne koşullarda özelleştirildi bilmiyorum. bilmeme de gerek yok. şöyle düşünün; sizin şirketiniz bir ürün ya da hizmette tekel ise o şirketi satar mısınız? (bkz: türk telekom)

  neyse; az önce şuradan 2013 yılı faaliyet raporuna baktım. son sayfaya gelirseniz bilançosundaki net kar ve kamu payı başlıklarını görebilirsiniz. artık kaç paraya satıldı, nasıl oldu yapın hesabınızı.

  --- spoiler ---

  2012 yılı kamu payı: 432.718.540,14-tl
  2012 yılı net kar: 0,00-tl

  2013 yılı kamu payı: 468.192.042,47-tl
  2013 yılı net kar: 0,00-tl

  --- spoiler ---

  milli piyango idaresi tüm net karını kamuya dağıttığı için net kar 0 görünür. aslında kamuya dağıtılan kısım net kardır.

  edit: 2 milyar 775 milyon dolarmış. yaklaşık 6 trilyon, yaklaşık 10 yıllık net kar.

  edit 2: 10 yıllığına yapılmış ihale. yukarıdaki fiyatın üzerine kdv de ödenecek. ihale bedeli de 3 yıl içinde ödenecek. iyi fiyata verilmiş. firma karlılığını arttıracaktır muhtemelen. izlemek lazım.

  10 yıllık ihale için makul bir bedel olmuş. tutarlar üzerinden yaptığım eleştirimi geri alıyorum.
 • hep beraber yenimahalle'ye taşınıyoruz.

  http://www.hurriyet.com.tr/…le-17-ikramiye-40119665

  yahu arkadaş bari insanların umutlarıyla oynamayın.

  evet, rastlantı olmadığına inanıyorum ve bu kadar alçaklık nasıl olabilir diyorum.