şükela:  tümü | bugün
  • ali ağaoğlu sen mısın?

edit: bu entry para bulsa hemen ev alıp kira geliri yaratacak kişilere yazılmıştır.
  • akıllı adamın hali başkadır. helal olsundur.
  • işini neden bırakmamış ki ? hani başına bi şey gelse bütün parası gitse bile yeniden yapabileciği bi iş. kariyerini bırakıyo sanki. saçma.

faiz bizimkilerin en sevdiği şeydir zaten. koy paranı faizini ye. anca yaptığınız bu.

bi iş kurayım istihdam saylayayım diyen yok. bari yurt dışına git ne bileyim. vizyonsuz.
  • normal olandır.

evde kasaya koyacak hali yok ya?

bu arada haberde şu kısmı okuyunca serin hikaye diyesim geldi.

"yarına kadar izinli olan tokmak’ın, işyeri sahiplerine çalışmaya devam edeceğini söylediği kaydedildi." aylık 175 bin lira faiz gelirin olacak ve sen sabah 7 akşam 6 kuryelik yapmaya devam edeceksin he mi? yemedik murat kardeş.
  • iş kurmanın sadece paraya bağlı bir şey olduğunu sanan, sırf istihdam yaratmak adına iş kurulabileceğini sanan gerizekalıların hakaretine maruz kalmış adamdır.

biraz araştırırsanız hiç ticaretten anlamadığı halde sırf piyangodan para çıktığı için iş kurup batıran, bir kaç sene içinde eski halinden daha fakir durumlara düşen piyango talihlilerinin şanlı iflas hikayeleriyle doludur yakın tarih.

ayrıca parayı alalı 3 gün olmadı daha. ne yapsın adam hemen gidip fabrika temeli mi atsın?
    belki bir süre kafasını dinleyecek, araştırma yapacak o süre içinde de parasının artmasını sağlayacak faize yatırarak.

işiniz gücünüz oturduğunuz yerden milleti eleştirmek amk.
  • işine devam edeceği kısmı bana inandırıcı gelmedi. 15 milyon param olacak ve sabahın köründe kalkacam he mi? sikerler öyle işi. operatör profesör doktor bile olsam basarım istifayı.
  • bana çıksa ben de yatırırdım, banka hesabımda fazide yatan param var çünkü. kendisini ifşa etmesi, başına pek iyi şeyler açmayacak gibi görünüyor. hayırlısı artık.
  • faiz yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka bir tarzda kalkmazlar. bu, onların: "alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. oysa allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. kime rabbinden bir öğüt gelir de bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de allah'a aittir.
    kim geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. *

yazık. dünyayı kazanmış ama ahireti kaybeymiş. burayı okuyorsa vazgeçmesini tavsiye ederim.
  • kendisini ele vermiş zavallı bir adam içeren durumdur.

medya bu konuda çok sorumsuz davranıyor.

adamın tam sayfa fotoğrafını koymuşlar bir de.

300 lira için cinayet işlenen bir ülkede bu adamın başına bir iş gelirse bedelini kim ödeyecek ?

değer mi bunu yapmaya üç kuruşluk reyting için ?
  • kendince doğru olanı yapmıştır. büyük para yönetme deneyiminiz yoksa o parayla atıldığınız her macera bir tarafınızda patlayacaktır. şu an tek riski paranın enflasyon karşısında erime ihtimalidir.

işini bırakmamasına ayrıca saygı duyuyorum. günlük hayat düzeni dediğimiz şeyi bir anda yok etmek genelde kötü sonuçlara sebep olur.