şükela:  tümü | bugün
 • işini neden bırakmamış ki ? hani başına bi şey gelse bütün parası gitse bile yeniden yapabileciği bi iş. kariyerini bırakıyo sanki. saçma.

  faiz bizimkilerin en sevdiği şeydir zaten. koy paranı faizini ye. anca yaptığınız bu.

  bi iş kurayım istihdam saylayayım diyen yok. bari yurt dışına git ne bileyim. vizyonsuz.
 • garantici adamdır. yakında 3+1 daire ile bitirir o parayı. ve tabiki de bir de doblo alır.
 • benimde şahsen yapmayı düşündüğüm şeydi ama çıkmadı işte
 • iş kurmanın sadece paraya bağlı bir şey olduğunu sanan, sırf istihdam yaratmak adına iş kurulabileceğini sanan gerizekalıların hakaretine maruz kalmış adamdır.

  biraz araştırırsanız hiç ticaretten anlamadığı halde sırf piyangodan para çıktığı için iş kurup batıran, bir kaç sene içinde eski halinden daha fakir durumlara düşen piyango talihlilerinin şanlı iflas hikayeleriyle doludur yakın tarih.

  ayrıca parayı alalı 3 gün olmadı daha. ne yapsın adam hemen gidip fabrika temeli mi atsın?
  belki bir süre kafasını dinleyecek, araştırma yapacak o süre içinde de parasının artmasını sağlayacak faize yatırarak.

  işiniz gücünüz oturduğunuz yerden milleti eleştirmek amk.
 • işine devam edeceği kısmı bana inandırıcı gelmedi. 15 milyon param olacak ve sabahın köründe kalkacam he mi? sikerler öyle işi. operatör profesör doktor bile olsam basarım istifayı.
 • bana çıksa ben de yatırırdım, banka hesabımda fazide yatan param var çünkü. kendisini ifşa etmesi, başına pek iyi şeyler açmayacak gibi görünüyor. hayırlısı artık.
 • faiz yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka bir tarzda kalkmazlar. bu, onların: "alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. oysa allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. kime rabbinden bir öğüt gelir de bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de allah'a aittir.
  kim geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. *

  yazık. dünyayı kazanmış ama ahireti kaybeymiş. burayı okuyorsa vazgeçmesini tavsiye ederim.
 • kendince doğru olanı yapmıştır. büyük para yönetme deneyiminiz yoksa o parayla atıldığınız her macera bir tarafınızda patlayacaktır. şu an tek riski paranın enflasyon karşısında erime ihtimalidir.

  işini bırakmamasına ayrıca saygı duyuyorum. günlük hayat düzeni dediğimiz şeyi bir anda yok etmek genelde kötü sonuçlara sebep olur.
 • yalan haberdir. bu arkadaş yılbaşından sonra 2-3 gün işe gitmemiş izin almış ve milli piyango buna çıktı furyası başlamış. bizim aptal medyamızda elinde tuzlukla koşarak heryerde haber yapmaya başlamış.

  sahi hala hürriyet, milliyet, posta felan okuyan varmı?