• çıkacağı yok ama hayal dünyası işte dedirtir. öncelikle
    bir kısmı pasif gelir getirecek bir yatırıma ayrılır. bir kısmı da hobi üzerinden para kazanmak için harcanır. gerisi de gayrimenkul, altın vs olarak, yerli parada bırakılıp erimeye terk edilmeyecek şekilde kenarda tutulur. gayrimenkul derken yurtdışından tabii, o kadar parayla vizyonsuz gibi hala t.c. varandaşlığında kalınamaz elbette.
  • akittv'yi satın alır, daha sonra mert armağan adındaki elemanı kovardım.
  • çeyrek biletim var, bu da 20 milyon lira demektir.

yarısını kardeşime veririm. yarısını da bankaya koyarım, faiziyle dünyayı ve türkiye'yi gezerim. pahalı otellerde kalarak değil, first class uçarak değil, normal koşullarda. bunun dışında yaşayışımı zerre değiştirmem. ne evimde, ne giyimimde, ne çevremde, ne yediğim içtiğimde bir değişiklik olur, ne de avare avare sokaklarda yürümekten vazgeçerim. canımın çektiği her yere taksiyle gidebilmek ve sevdiğim hiç kimseye herhangi bir hesabı ödetmemek de diğer lükslerim olur. beğendiğim bir otomobili de taksitle alırım ve fiyatı da 200 bin lirayı geçmez. aylak adam ne demişti: ''zengin değil, paralıyım''. bana dışarıdan bakan birisi, beni böyle görür.

çünkü benim bununla satın alacağım en büyük lüks, inanmadığım zaman olacaktır.
  • yalan yok ben kimseye zırnık koklatmazdım. huyum bu. hatta paraların üstüne kapaklanırdım. lan sen ne biçim insanmışsın diyenlere de aldırmazdım. hadi beni rahat bırakın, işinize gidin, derdim onlara.

sonra paramı da bankaya yatırıp, ufak ufak çekip afiyetle ezerdim. günde en az 500 defa hesap bakiyemi kontrol edip gururlanırdım. fazla göze batmamak için lüks araca binmez; ipin ucu kaçmasın diye de asortik mekanlarda takılmazdım. ancak olabilecek en uzun vadede güzel güzel çıtır çıtır o paraları yerken de hiç acımazdım.

benim bu tavırlarımdan ötürü çevremde kimsenin kalmayışını bile umursamazdım. paralarımla harbiden mutlu olurdum. ama kimsen yok, sen yalnız adamsın diyenlere pffıfıfıf, diye gülüp geçerdim.

gerçekten, dürüstçe konuşmak gerekirse kalbimden geçenler hep böyle olmuştur.
  • sahibinin çıkmaması halinde yıldırım demirören’e sorulması gereken soru.
    2018 milli piyango yılbaşı ikramiyesini kazanan talihlinin ortaya çıkmadığı göz önüne alınırsa; 2019 talihlisi ortaya çıkmazsa demirören bu ikramiyeyi kendine mi yoksa bir hayır kuruluşuna mı layık görecek ? sorulması gereken sorudur.
  • önce ankaraya gidip parayı almak lazım sonra ilk uçakla tropik bi ülkeye gider gelmezdim
  • şehzade bilal han’ın vakfına bağışlarım
  • buradan birine çıksın götümü veririm ulan reis o parayı size verir mi
  • para sadece saçma mutlulukları satın alır.
hesabın var mı? giriş yap