şükela:  tümü | bugün
 • piyango biletlerinde en cok cikan numaralarla birlikte yilbasi yaklasirken haber bulamayan medyanin kullandigi en klise haber araci.
 • milli piyangodan para ciksa, once bir sakin olurum.
  derim ki; dur bakalim ne kadar cikti? sonra bakarim soyle 500 milyar filansa sakin kalirim. bir ev, bir araba, bir dukkan filan alinir sapitmayayim derim. ama 2-2,5 trilyon cikmissa hemen telefonla cin restoranini arar, eve istakoz soylerim. internetten eski talihlileri tararim, tavsiye alirim. uc tane filan bankayla anlasirim ama sonra yurtdisi bi bankaya yollarim cogunu. sonra derim ki ese dosta; bize slovenya' dan bi is teklifi geldi, biz artik orada yasayacagiz. cikarim esimle beraber, kubaya giderim. orada bi okul yaptiririm ikiyuzbin dolara filan. geze geze malta, prag, barcelona, iki senede 1 trilyonunu yerim. ama bitmesin diye sapitmadan yerim. gene de bir gece yedi yildizli otelde kalirim. sonra donerim memlekete. havuzlu mavuzlu bir ev alirim terasi deniz goren. sonra derim ki ese dosta; biz slovenyada cok calistik kazandik. o kazandigimizla da aha bunu aldik. cunku hesapladim, her ahbapa 1 milyar versem bana kalmiyor ki kimse de begenmez bir milyari, arkamdan laf ederler.
  sonra dukkan acarim bir tane de. cok luks bir dukkan bile olsa onune iki tabure bir sehpa atar aksama kadar tavla oynarim. bir de zirve duzenlerim; suserlerin havyara doydugu an diye. 30 kilo kalamar pisiririm ya da pisirttiririm. kafamizdan asagi deniz borulcesi dokturturum. raki selalesi yaptiririm. havuza absolut doldurttururum. sonra bir bakarim sakin olamamisim. bosver derim, haydan gelmisti huya gitti. oturur yeniden cv hazirlarim.
 • bu durumda yapılacak işlerden birisi, kurtlar vadisi personeline diziden kazanacakları parayı peşinen vermek sureti ile diziyi satın alarak yayınına son verip vatana millete hayırlı bir iş yapmış olmanın huzuru ile geceleri rahat uyumaktır. (kuracağın cümleyi sikeyim senin)
 • dün gece rüyamda gördüm ben bunu.bir tiyatro sahnesinde izleyiciler sıkılana kadar bir kadın temizlik yapıyordu.eşyaların yerlerini değiştiriyor, belli ki canı sıkılmış.sonra telefon çalıyor, tabi ki gerçek telefon değil, reji öttürüyor bilgisayardan, masadan..

  - dürülülülülüüülüüü
  - efendim, buyrun?
  - hanfendi ben milli piyangodan arıyorum
  - aa piyango bana vurdu desenize!
  - öyle de denebilir.
  - ne kadar çıkmış, sorması ayıp?
  - bir şey çıkmamış hanfendi. (tiyatro ya anasını satıyım, diyaloglar uzar uzar şimdi, izleyici sıkılır falan.)
  - nasıl yani, milli piyangodan arıyorum demiştiniz.
  - ama para çıktı demedim.
  - tüm hayallerimi yıktın, ne biçim müjde veriyorsunuz kardeşim.ah nerde o eski müjdeciler, yedi meşaleciler?
  - ne diyorsunuz hanfendi?
  - yok bir şey.e sen niye aradın ki madem?
  - tahsin bey vardı bizim, satın alma sorumlusu.amcanız değil mi?
  - evet amcam.
  - onu kaybettik biz, başınız sağolsun.
  - aa amcam ya, amcam benim.kendisi öldü mü şimdi?
  - hanfendi, şok geçiriyorsunuz anlıyorum.
  - of amcam!
  - hanfendi konuya geleyim ben, amcanız size miras bırakmış bir miktar.onun için aradım ben.
  - ne miras mı?
  - evet miras..
  - ne bırakmış, canım amcam ya..
  - 2 milyar 800 milyon türk lirası.ama bu paranın hepsiyle sayısal loto oynamak zorundasınız.amcanızın vasiyeti böyle.bu da tam tamına 1000 loto kuponu yapıyor.
  - bana bir şey çıkmaz, şans yok biz de.
  - ama miras çıkmış.
  - amcam benim.
  - iyi günler hanfendi.
  - iyi günler.. yarın gelirim, temizlik yapıyorum şimdi..
  - iyi günler hanfendi.karaköy şubesine geleceksiniz.
 • yılbaşı yaklaştığında en çok hayali kurulan şey budur ah bi para çıksa ama her sene alınan tüm biletlere amorti bile vurmaz hepsi yırtılıp çöpe gider boş umuttan başka birşey değil yani
 • - arkadaşım şişşş, şişş arkadaşım.. belki de sıra sizde ? alooo
  - almıyiciğim efenim, almıyiciğim..
  - aloooo efendi ol, belki de sıra sizde lan, şişşşş..
  - peki efendim, uzatın bir tane alayım.. sırf sizi güzel hatrınıza..
  - çıkacak arkadaşım, elimde liste var.. sıra sizdeymiş işte, belkisi melkisi yok..

  3 gün sonra..

  - milli piyangocu kardeş ! milli piyangocu kardeş ! bana vurdu ikramiye ! bana vurdu..
  - vurur, sıra sizdeydi nitekim..
  - sizi öpebilir miyim ?
  - sıra sizde tabi, gel buyur öp.. hatrım kalır öpmezsen..
  - muuucckkaasssss muucjjuckk mucck
  - sıra sende demiştim ben, sende.. al bunu da al, sende sıra..

  milli piyangocu budaklı meşe odununu çıkartır ve sırası gelen talihliye layığıyla girişir.. milli piyangodan para çıkmıştır zira, milyorda bir ihtimal..

  hayat bir gerdektir, girdikçe sırtına zümzüğü yediğin.
 • ne kadar çıktığına bağlı.
  ama ne kadar çıkarsa çıksın ailem dahil kimseye haber vermezdim.
  doğmamış çocuklarım için ve yeğenlerim için borsada temsili kişi başı 20-30 bin değerinde alım yapar ve 20 yıl sonra ulaşmasını sağlayacak mektup yazardım. (20-30 yıl sonunda piyango çıkmış etkisi olmasada hatrı sayılır rakama ulaşacaıktır.)
  çalıştığım firmadan ücretsiz izin alır dünya turuna çıkar merak ettiğim ülkeleri gezer dolaşırdım ve döndüğümde hayatımda bıraktığım yerden devam ederim. tabi ekstraları olacaktır. yaşadığım ev ve arabada dikkat çekmeyecek boyutta değişitirir mütevazi bir hayat yaşamaya devam ederdim. emekliliğimi bekler ve o gün geldiğinde dünya turunda hoşuma giden burada ölebilirim dediğim yere emeliliğimle beraber taşınır ve ecelin gelmesi beklerdim.
 • (bkz: çıkmaz)