şükela:  tümü | bugün
 • etsinler aga, madem vatanseverler, vatanları için top koşturuyorlar ne diye para aliyorlar, ustelik aldıkları paraların karşılığını da vermiyorlar.

  hani bir ürün alırsın, ürünü beğenmezsen iade hakkın olurya, tamam, oynadılar basarılı olamadılar, o halde versinler hepimizin vergilerinden elde edilen paraları, ondan sonra desteğe devam.

  edit: imla, bu kısım beni imla hatalarımdan dolayı hunharca eleştiren, asıl mevzudan sapan arkadaşlara:
  yahu bilmeden konuşmayın, benim annem türkçe öğretmeniydi, üstümde sigara söndürüyordu her imla hatası yaptığımda, de ve da ları ayrı yazdığımda, ıslak halatla dövüyordu, travma oldu bende, 20 yıldır azerice görüyorum rüyalarımı.
  imla hatası yapmadan duramıyorum anladınız mı? böhühöhoğü

  edit 2: biraz iyiyim şimdi, sağolsun arkadaşlar mesaj atmış, "yapma olum geçti o yıllar diye"...neyse mevzu şu: bazı arkadaşlar vergilerimizden çıkmıyor o paralar diye güzel bir noktaya değinmişler.

  cevabım: aga versinler yine de ya, yemesinler o para onlara kalmasın, azıcık vatanseverlerse, derneklere vakıflara her kuruşunu bağışlasınlar, la ilk halinde entarinin geri verin paramızı derken hepimizin hesabına pınçik pınçik yatırılsın demedik herhalde, devlet alsın o paraları onlardan, yönlendirsin bağış şeklinde ihtiyacı olan kişi (şehit ve gazi aileleri) ve kurumlara.

  edit 3: @zgrdnzbrt a7x adlı yazar arkadaş, #61241959 entrysinde bahsetmis, bir link vermiş, imza kampanyası başlatılmış meğer.

  linki buraya da kopyalıyorum. ahanda buraya

  edit 4: başlığı açarken şarjım bitmek üzereydi, gözümden kaçmış, bir yazar arkadaş benden önce açmış aynı mevzuda bir başlık, sağolsun kibarca mesaj attı belirtti, özürlerimi iletip, yetkili arkadaşlar taşıma konusunda yardımcı olabilirlerse sorun da çözülmüş olur.

  arkadaşın açtığı başlık ve entarisi:
  (bkz: #61224075)

  bu da arkaşın nicki: @siyahbeyazfotograf

  edit 5: bazılarımız işi sulandırmaya çok meraklı; mevzu nedir bunu sormalı kendisine: mevzu o paraların bizlerin vicdanına dokunduğu ve çok fazla olduğu, şehit ve gazi ailelerine yada benzer çevrelere bağışlanması gerektiği. milli dava ise milli davanın kralını mehmetçik yapıyor, madem milli takım da milli dava, bedavaya oynasınlar.
  bazı yazarlar ise zeka ve bilgisini göstermeye hevesli anlamsız durumlara sokuyorlar kendilerini, mevzudan uzaklaşıyorlar: yok efendim, futbol bu kaybetmek de var kazanmak da, yok efendim imla hatası yapmışsın, yok efendim vergilerimizden çıkmıyor o para, loto piyango vs den çıkıyor. ya koçum bak tamam sen zekisin, bilgilisin, ama salak durumuna düşüyorsun mevzuya odaklan. sen itiraz edince şunu demiş oluyorsun: futbolcular çatur çutur yesin o parayı, şehit ve gazi ailelerine vermeyelim.

  son olarak cumhurbaşkanımız, biz söylesek bizi dinlemezler, siz bir teklif etseniz milli takıma, sizi dinler verirler parayı, bakın zaten ihtiyaçları yok, ayrıca ekonomiden anlayan insansınız, principal agent problem var iktisatta, parayı en son başarı yani gerçek başarıya ne bileyim çeyrek finale kalmaya koşullu vermek lazım, uğraşsınlar diye.
 • iade edecek yürekleri varsa(?) alkışlayarak desteklerim

  not: pek nadir alkışlayan insan
 • kolaysa versinler hadi. bir futbolcunun eşine aldığı arabaya inat başka bir futbolcunun eşine daha iyisini aldığı bir ülkede yaşıyoruz. iade edeceklerini düşünen insanların beynine sokiyim.
 • madem kimseye kendilerini kanıtlamak zorunda değiller, madem eleştirenler haksız bagislasinlar primleri gazilere şehit ailelerine. hani milliyetçiler ya ondan ötürü.
 • kampanya bir yana, bundan sonra milli takıma gidecekler para almasın.
  kupa kazanırsanız belki. ama oynadılar diye para verilmesin.
  milli takıma seçilen adamları da içinde bir miktar ruh olanlardan seçsinler.
  içi kof, isteksiz, gelene geç, gidene şükür diyen adam oynamasın.
  oynamasın arkadaş.
  aldıkları paraları da bir yerlerine müsait bi şekilde nokta nokta...
 • hak edilen para geri verilmez, protesto edelim derken saçmalamanın alemi yok...

  2018 dünya kupası elemelerinde gruptan çıkana kadar maç başı prim sik sok almasınlar bari bu zor değil!
 • milli takım forması giydi diye neden aferin parası veriyorlar ki.

  milli takım futbolcunun vatan borcudur arkadaş madem askere gitmiyorsun paşa paşa borcunu ödeyeceksin.

  ha bir başarı elde edersen eyvallah göklere çıkartırız paranı da alırsın.
 • zaten kendileri için milli takima secilmis olmak bir vitrin görevi görüyor, değerleri artıyor, hatta iyi oynarlarsa iyi takımlara transfer olasılıkları artıyor. hayır bir de üstüne neden para alıyorlar, hadi alıyorlar, arkadaş, nasıl paralar dönüyor öyle.

  bir de milli takım diyorsun reklamlarla milli duyguları ateşlendiriyorsun, ee aga bedava oynasana.

  aldıkları paralar cogu insanın ömründe hayal edemeyecekleri paralar, hatta duyduğunda içi sızlıyor insanın.

  verin paramızı geri la

  edit: yav imla imla ha off.
 • hatta tff'nin götürdüğü 900+ kişi de kendi masraflarının parasını versin, cebimizden çıkmasın diyerek artırdığım öneri.