şükela:  tümü | bugün
  • asgari ücretin 1.300 lira olduğu bir ülkede aylık 900.000 lira alan birinin kamuoyunda büyük tepki çektiği malum.

bana göre kim olursa olsun, milli takımın başına geçecek adam maksimum bir asgari ücretlinin aldığı maaşın 100 katı bir aylık ile çalışmalı. bu oyun ile yıllık 1 buçuk trilyon başınızdan fazla.
  • süper lig'de en çok para alan 5 hocanın ortalamasına denk gelecek ücrettir.
  • ozel sektorde calisan bir direktor veya gmy ile paralel bir ucret almasi adil olur diye dusunuyorum. bu da ortalamada senelik 400-500k net bir gelir demek.

simdi iki sorum var:

1. olum bu herif kac para kazaniyo harbi harbi manipulasyondan uzak vergi vb giderlerden arindirilmis gercekten eline gecen net parayi bilen var mi allah askina kuran musaf ustune el basip soyleyebilecek var mi soylesin cok merak ediyorum amk

2. bir gmy kac para kazanir olum 30 yasinda adamim arkadaslarla yillarca goygoyunu yapariz gmy en az su kadar aliyodur diye varsa ekside gmy falan bi soylesin hayrina

saygilar..
  • milli takımın dünya kupası'na katıldığında alacağı manevi hazdır.
    o kadar.

milli görevler para ile ölçülemez, para ile özendirilemez.
    özendirilirse, işte sonuç bu olur....

o, zaten milli oldu diye gurur duymalıdır. binlerce insan var, onun yerinde milli görevini yapmak isteyen... parasız, şartsız...

kimin parasını kime veriyorsunuz?

vergilerimle en ufak bir hakkım varsa maaşında, helal etmiyorum.
  • öğretmen maaşından fazla olmamalıdır.
  • sporda her zaman derim, alinan para basariya gore olmali diye. yani sabit bir ucret kesinlikle olmamali. boyle bir ucretlendirme olan spor dunyasindaki maclari izlemeyi dusunemiyorum, acayip zevkli olurdu. izleyecek sporcu olur muydu, yani insanlar profesyonel sporcu olur muydu artik ona emin degilim