• yani din düşmanı değiliz de bu durum çok saçma
  • ben şahsen ölmekte olan bir insanın ruh halinde hissediyorum artık bu ülkede kendimi ve eminim benim gibi düşünen insanlar da aynen öyle hissediyor.

nefes almakta zorlanıyoruz, hiçbir şey yapmak gelmiyor içimizden. geçmiş günleri hayal edip bir an umutlanıyoruz fakat o günlerin gelmeyeceğini anladığımız her an tekrar ölüm doşeğinde buluyoruz kendimizi.

bizi bu durumdan kurtaracak bir devacı bekliyoruz sürekli ama biliyoruz ki yok artık bu derdimize bir deva.

bizler öldük artık, yerimize gelenlerse yaşadıklarını sanacaklar ne yazık onlara. çocukları evlenecek onbirinde onikisinde, kocaları alacak ikinciyi, üçüncüyü. yöneticileri soyup soğana çevirecek hepsini, değer verdikleri hiçbir şey kalmayacak ellerinde eninde sonunda.

ve biz diyeceğiz ki ölüm döşeğinde bile; iyi ki yaşamışız o mutlu günleri, en mutlu günlerimiz olduğunun farkında olmasak bile...

edit: öncelikle maçı izlemediğimi söylemeliyim, mevzuyu sözlükte gördüm ve yazdım yazıyı. benden önce bir ya da iki entry vardı ancak ne hikmetse yok oldular ve başlık bana kaldı, bu yüzden başlık ve yazı uyumsuz gibi oldu.

alttaki entrylerin büyük kısmını okudum ve bir kez daha akp kafasının nasıl çalıştığına şahit oldum. elbette kimse kimsenin giyim kuşam tercihlerine, hayat tarzına karışamaz, bir defa bu en çok bizlerin savunduğu insan haklarına ters. yıllarca ve bugün daha da fazla modern giyinen insanları dinen aforoz edenler sizler olsanız bile kendiniz için de olsa iki de bir insan haklarından bahsediyor olmanız da ayrıca takdire şayan.

pedagojik olarak inanılmaz sorunlu da olsa keşke mesele sadece küçücük kız çocuklarına türban taktırmak olsa. asıl mesele, yöneticilerin aslında senin inancının bir parçası olan türbanı ve diğer dini argümanları kullanarak her türlü pisliği yaparlerken senin buna alet oluyor olman. seni yöneten hiç kimsenin derdi türban değilken senin çocuğuna türban takabildiğin için duyduğun mutluluk sayesinde, sen asgari ücretinle öbür ayı zor getirirken o adamların milyon dolarları kutulaması sevgili kardeşim.

yine de yazarların büyük çoğunluğunun durumun farkında olması sevindirici. hepimiz görüyoruz ki toplumda önemli bir daralma var ve eninde sonunda bir yerde patlak verecek umudu taşıyoruz az da olsa.
  • yaşları 10-14 arasında değişen çocuklardır. bunun için de yargılanacaksınız demek istiyorum ama nah yargılanacaklar.

edit: yarak kürek konuşan yazarlar olmuş, bu görüntülerden rahatsız olmayan ruh hastasıdır.

maçtan önce de çocukların eline "özgür suriye ordusu" denen çocuk tecavüzcüsü selefi vahşi orospu çocuklarının bayrağı tutuşturulmuş.

http://www.tff.org/…401d8d5418cbec429ebac8f0af2.jpg

bir kısım gerizekalı yazarlar da "suriyelilermiş işte ya" falan diyorlar. "çocuk" kavramından bihaberler. ulan suriyeli olsun, bilmem nereli olsun. bu kabul edilebilir bir görüntü mü dürrük?
  • küçücük çocukları türbana kapatmak ayıptır sizin küçücük çocuklardan tahrik olduğunuzun kanıtıdır ve bunu bütün dünyaya bağırmanızdır.
    isteyen türban takar isteyen çıplak dolaşır umrumda değil ancak bunu kendi isteğiyle yapmalı sen 7 yaşındaki çocuğun beynini yıkayarak onu türbana zorlayamazsın yobaz köpek
  • uzun zamandır beklenen kutlu ak nesil (!) in temsilcileridir muhtemelen.

ha sorarsanız : ' kardeş küçücük türbanlı kızların bir futbol maçı seramonisi'nde ne işi var diye hemen üstünüze atılırlar:

türbanlıların hayat içinde olmasını istemiyorsunuz. türban düşmanısınız siz diye.

türban a değil. sizin türban ı siyasi emellerinize alet etmenize düşman ız lan. sizin türbanlı küçücük kızları kullanarak oy ve sempati avcılığı yapmanıza düşmanız.
  • çekemeyen anten takabilir.
  • suriyeli mültecilerden oluşan çocuklardır.

milli takımlar twitter hesabı öyle bir açıklama yaptı.

ilgili link .

edit: sadece bilgilendirme amaçlı yazdım,olayı savunduğum çıkarılmasın.
  • burada herhangi bir tanım yazmayacağım an itibariyle format çok umurum değil.

sadece şu başlığı açmayı düşünmüş, o tablodan benimde anladığım anlamda rahatsız olan insanların varlığı, bu ülkeye olan inancımı yaşatan duygudur.
  • komşu şehirlerden toplandığını tahmin ettiğim çocuklardır. zira antalya'ya suriyeli sığınmacıların girişi yasak. komple reklam işte bunlar.
  • (bkz: türkiye'de dinsizliğin artma sebepleri)

devrinizin bitmemesi için bol bol "dua" edin. yoksa hem siz, hem yardakçılarınız çok kötü bir son ile karşılaşacaksınız.

(bkz: yargılanacaksınız)
hesabın var mı? giriş yap