şükela:  tümü | bugün
  • daha önce bu konu hakkında başlık açıldı mı bilmiyorum. milli takım şu an tv'de can çekişiyor ve ciddi bir problem olduğu da ayan beyan ortada. milli takımın euro 2008'den sonra bir düşüş yaşadığını ve halen de yaşamakta olduğunu düşünüyorum. nedir bunun sebebi dostlar? bu kan kaybını önleyecek fikir, adım, metot nedir?
  • milli takıma türk oyuncu alınmaması.
  • para kazansın diye hak etmeyenleri ilk 11 başlatmamak. amcaoğlunu, teteoğlunu takımda tutmamak. şişkoları, sahtekarları uzaklaştırmak.
  • biz burda ne yazarsak yazalım seçilen yöntem yabancı sınırını geri getirmek olacaktır.

oysa türk futbolunu iyice boka batırmanın yolları diye başlık açılsa bir çok kişi cevabın yabancı sınırını geri getirmek olduğunu bilir.

işte böyle dengesizler yönetiyor bu ülkede herşeyi. hayatında futbol maçı izlememiş adamlar " o ne öle ya sahada altı yedi yabancı görüyorum" diyor ve hooop yabancı sınırı geri geliyor.

kuzey koreye taşınsam hiç yabancılık çekmeyeceğimi düşünüyorum bazen.
  • önce ülkenin kurtulması lazım zira spor faaliyetlerindeki bu rezalet siyasetin ve torpil sisteminin spordaki yansımasıdır.
  • istatistikçi, endüstri mühendisi, işletmeci, psikolog, sosyolog bir ekip kurulmalı, bir vaka analizi başlatılması vaka tüm sebepleri ile analiz edilmesi, tüm datalar toplanmalı, kök sebepler belirlenmeli ve eylem planı hazırlanmalıdır. ciddiyim.