şükela:  tümü | bugün
 • milli takım kafilesinin 6.5 saatlik yolculuktan sonra 3 saatten fazladır izlanda da havalimanında bekletilmesi olayıdır. durumu burak yılmaz’ın paylaşımından öğrendik.
  link https://twitter.com/…tatus/1137821464005152769?s=21

  edit: bazı arkadaşlar bu durum bizi kamçılar diyor buna katılıyorum ama sırf bizi kamçılar diye böyle bir olaya da sevinmemek lazım ülkemize yapılan bir saygısızlık ve bunu yapan ülke izlanda suya sabuna dokunmayan ülkelerden
 • orjinal entry: "tek kelime ile skandal olay. ancak bu tip olayların bizim gibi takımları daha da ateşleyeceğinin farkında değiller."

  1 gün sonrasından gelen edit: "öncelikle başlığın milli takımın izlanda'ya alınmaması değil, izlanda havaalanında bekletilmesi olarak değiştirilmesi gerekiyor. ikincisi, olayın farklı boyutları var gibi görünüyor. öncelikli olarak burak yılmaz'ın 3 saattir havaalanında bekliyoruz açıklamasını henüz uçak indikten 1 saat sonra yapması gibi. bu kişi burak yılmaz olunca, gerçekten insanın durup düşünmesi gerekebilir. ayrıca gerekli ön izinlerin ve ön prosedürlerin vakitlice tamamlanmadığı da iddia ediliyor. ancak her ne olursa olsun, tüm bu iddialar, uluslararası bir organizasyon ile gelen bir milli takım kafilesinin havaalanında 1 saat ya da 3 saat bekletilmesini mazur göstermez. zaten bizzat dışişleri bakanı gerekenin yapılacağını ifade etti. umarız saha içinde de gereken cevabı verir milli takım ve hepimizin içi soğur"

  3 gün sonrasından gelen edit: "milli takım saha içinde yeteri kadar konsantre olamamış bir görüntü verdi ve maçı kaybetti maalesef. 14 kasım'da izmir'de oynanacak maç daha farklı olur umarım"
 • (bkz: izlandaya)
  (bkz: zendaya)

  edit: başlık düzelmiş.
 • izlanda neden böyle bir şey yapmış anlamış değilim fakat bizim onlara karşı daha fazlasını yapmamız lazım olan olay. maç izmir'de oynanacaksa erzurum havalimanında insinler, otobüsle gelsinler.
 • derhal izlanda halkını özür dilemeye davet ettiğim yakışıksız olay. o güzelim soğuk ve medeni ülkeye bu tip hareketler yakışıyor mu? alsanıza olm çocukları ülkeye.
 • kurt kışı geçirir, yediği ayazı unutmaz.
 • sanırım gereksiz aramalara maruz kalmışlar. uluslararası statü vatandaşlarını yurtdışında bile korumaya yarar. içine sıçtınız ülkenin.
 • ülkenin bir gram saygınlığı kalmadi. daha dün fransa milli marsı ıslıklandı. ve böyle bi çomarlığa hic alısık değil avrupa. evet izlanda'nın yaptığı yavşaklık hiçbir şekilde savunulamaz. fakat her platformda 3. dünya ülkesi oldugumuzu belli ediyoruz.
hesabın var mı? giriş yap