şükela:  tümü | bugün
 • içerisinde tarım ve hayvancılık alanında birçok desteği barındıran, en göze çarpan ise çiftçinin kullandığı mazotun yarısını devletin ödeyeceğini vaat eden proje.

  http://www.ntv.com.tr/…jdesi,lrqsybq5beopalr4fvhgrq

  öncelikle vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. inşallah mazot teşviği suistimal edilmez, ihtiyacı olan çiftçiler doğru şekilde kullanır.

  tarım arazilerinin toplulaştırılması verim açısından çok iyi fakat verimli tarım makineleri ve teşviklerden bahsedilmemiş. tarım olarak ileriye atılmamızı sağlayacak, maliyetlerimizi azaltıp hızımızı, gelirimizi artıracak şey tarım makineleri. yurt dışında, çeşitli videolarda hep görmüşüzdür; domates toplama makinesi, havuç toplama makinesi, çilek toplama vs. devasa araçlar, makineler var. topluyor, işliyor, yıkıyor, paketliyor vs. bunların hepsini aynı anda yapıyor.

  gariban çiftçimizin işçilik zahmetini azaltacak, daha az zamanda daha çok ürün elde etmemizi sağlayacak şeyler bunlar. binlerce tarım işçisi ne olacak derseniz daha vasıflı işler bulmamız gerekecek.

  ülke olarak bu işe el atmamız gerekli. cari açığımızı kapatmak ve ülke gelirimizi artırmanın yolu verimlilikten ve inovasyondan geçiyor. bununla ilgili tarım alanında birşeyler yapabiliriz gibi geliyor. yerli tarım makineleri yapmamız şart.
 • zeytin ağaçlarının sökülmesi, çiftçinin elindeki orijinal tohumların toplanması, tarım alanlarının imara açılması şeklinde ilerlememesi gereken proje.