şükela:  tümü | bugün
 • pop ambient serilerini andıran melodilerin, biraz daha kafa rahatlatıcı hallerini, minik bpm arttırımlarıyla minimal techno ile bütünleştiren yeni bir müzisyen. gerçek adı mike diaz. 2010'un başlarında yayınladığı şarkıları, yeni ve bağımsız müziklere odaklanmış belli bir kesim içerisinde dikkat çekmeye başlamıştı. ilk albümü replicants resmi olarak önümüzdeki ay gibi çıkacak. gerçi ben soulseek'te bulup dinleyebildim. toro y moi ve washed out karışımı bir şey olmuş.
 • dinleyebildiğim kadarıyla chillwave'in o her tarafından efektler fırlayan temsilcilerinden pek değil, daha clean bir soundu var. gerçi chillwave'i chillwave yapan da o efektler ama neyse.

  dikkatimi çekenler arasında chlorophyll güzel ama lovin ondan da güzel. lovin'in buzzsession kaydı ise ayrı bir dinlenesi olmuş.
 • hakkında 2 entry olması ne kadar boş popüler kültür malı olduğumuzu kanıtlıyor. kalite akıyor adamdan.
 • 1 aydır albümlerini loop'a aldım, feci derecede underrated bir arkadaş. özellikle 2018 ylında çıkardığı rare form isimli albümü çok güzel. sound olarak indie elektronik/ chillwave, yeri geldiğinde tatlı tatlı dans ettiriyor. beğendiğim birkaç şarkısını paylaşıyım;

  never be the same

  concept of time

  reflect

  respiro
 • spotify haftalık keşif listeme düşen concept of time şarkısıyla haberdar olduğum yetenekli arkadaş. önceki albümlerine göre 'rare form' albümü daha başarılı. yine de en çok sevdiğim şarkı concept of time oldu. şarkının gitar soloları tat olarak mabel matiz sound'unu hatırlattı. şarkının 2.30 dakikasındaki kısım beni ya bu işler ne şarkısına götürüyor.
hesabın var mı? giriş yap