şükela:  tümü | bugün
 • red kit, asterix gibi bir suru kaliteli cizgi romanla dolu lakin icerikten muzdarip cocuktan anlamayan ekibin cikardigi cocuk dergisi. "basin 20 tane cizgi roman icine bak cocuklar alir o zaman" mantigiyla do$eli kagit yigini.. (bkz: milliyet karde$)
 • milliyet çocuk daha şenlikliydi aslında, daha doluydu; siyasetten daha uzaktı diğerlerine göre, sahipsiz gelirdi bana... turkiye cocuk tamamen sömürü, tercuman cocuk genellikle siyah beyaz üzerine kurulu bir türkçülük dergisiydi; cıwıl cıwıldı milliyet çocuk...

  türkiye'de çocuklar için dergilerin pek de fazla olmadığı dönemde, güzel bi başarıydı yakaladığı... posterler verirdi, ilginç olaylardan bahsederdi, siyah kisrak , besler cetesi , midasin kulaklari , bob morane , yarali yuz , tonton ailesi gibi hikayeler de wardı aslında... ilk zamanlarında iyiydi, ikinci senesinden sonra inceldi, bozdu, 4 yaşındaki çocukları hedef kitle seçti, yada ben 4 yaşındaydım, büyüdüm... 20 cilt wardı bende, ansiklopediyle değiştim, yanıyorum şimdi.
 • çocukluk dönemini '70li yıllarda ve '80lerin başında yaşamış herkesin hatırlayacağı dergi. şair ve edebiyatçı ülkü tamer ve yalvaç ural yönetiminde yayınlanıyordu. kirpi çocuk, pıtırcık gibi kahramanların maceraları; "cinayeti çöz" türü bulmacalar, "söz çocukların" köşesi, red kit, asteriks gibi çizgi romanlar, define adası, balonla beş hafta, ince memet vb. klasik eserlerin çizgiroman versiyonları ve futbol öğreniyorum, kalecilik öğreniyorum dizileri.
 • yirmili yaslarin sonlarini yasamakta olan dogru durust lafedenlerin cocukluk donemi incelendiginde izine buyuk olasilikla raslanan dergi
 • mirnav, cimcime, fantaaaaaazi be$ler, enki bilal, daha niceleri ile beni tani$tiran, okumaya yonlendiren, hemen her sayisini sakladigim edebi icerikli super bir yayimdi.
  baskerville`in kopegi, drakula nedir?, deniz canavarlari, define hikayeleri , daha neler neler.
  renkli icerigini eger annem sakladigim sayilarini atmami$ olsaydi kime borclu oldugunu hatirlayip buraya yazabilirdim.
 • birkaç neslin hayalgücü kasını çalıştıran kafayı işletmelerini sağlayan, comics geleneğinin yaygınlaşması misyonunu üstlenen, genelde annelerin umarsızca soba tutuşturdukları dergi
 • milliyet çocuk'un en müthis serisi her zaman kai adli futbolcu ve çevresinde dönen çizgi romandi.
 • mıstık' ın çizdiği "uzay çocukları" nda kahramanlarımız "mantar" adında ve gerçekten mantar olan canlı bir uzaygemisinde seyahat ederlerdi. üstelik mantar' ın annesi anne mantar da onun içinde seyehet ederdi. mıstık' ın yaptığı çocuklara yönelik fablvari bir kişileştirme miydi yoksa bilimsel öngörülerinin çocuk öykülerinde yer bulması mıydı bilemem ama ben onun sayesinde bugünkü biyoteknolojik gelişmelere hiç yabancılık çekmiyorum.
 • kupon gondererek yapilan cekilisten kazandigim basic elektronik egitim setini gondermeyen ve beni kendinden sogutan dergi.ama simsek santrafor dizisi* mukemmeldi.