şükela:  tümü | bugün
  • bugün saat 21.30 civarında ankaradaki hamamönü semtinde somut olmayan kültürel miraslar isimli müzenin önündeki meydanda bulunan bir bankta kız arkadaşımla oturduk.6-7 metre yanımızdaki bankta da 3 kişi oturmuş ortalarında kendinden çok emin bir amca, önlerinde de ayakta duran 23-30 yaşları arasında birkaç genç toplanmış siyasi meseleler tartışıyorlar.
    oturan amca kendinden aşırı emin bir şekilde gençlere bir şeyler söylerken kulak misafiri oldum bu cümleye. yalnız ham maddeyi bir şeyin içine kattıklarını ülkemize öyle soktuklarını söyledi ve o kısmı duyamadım ne yazık ki.
    aklıma direkt domuz yediğimiz zaman kıskanma duygumuzun da yok olduğuna inanan insanlar geldi.
    şoklar içinde dinlerken gençlerden bir tanesi alım gücüne örnek göstermek adına bir şeyden bahsedip “şu ülkede x alet bir asgari ücretle alınabiliyorken aynı x alet bizim ülkemizde 7.500 tl” gibi bir cümle kurdu.
    amca yine kendinden aşırı emin şekilde her çıkan yeni telefonu alırsan asgari ücretten fazla alsan da geçinemezsin ayağını yorganına göre uzat diye çok güzel bir sözümüz vardır dedi.
    alakayı kuramayan gözlerin hepsini karanlıkta bile seçtim.
    “milliyetçi duygularımızı yok eden ham madde koyuyorlarmış içine geçenlerde okuduydum bir yerde” dedi amca tam olarak.
  • (bkz: ak madde)
  • (o)ksijen
    (t)itanyum
    (v)olfram
  • gezi selülozundan** sonrasını okumadım.