• adı milliyetçidir. doğrudur. dikkat ettiyseniz türk milliyetçisi olduğunu iddia eden kimse yok içlerinde. pek ala, sudan çıkmış, saf ve katıksız arap milliyetçisi bir partidir.

eylemler, söylemler, ruh halleri, evren ve varlık algıları, karakterleri, kullanmaya özen gösterdikleri sözcükler, tanımlar, tasvirler araptır.

bu açıdan son derece istikrarlı ve adının hakkını fazlasıyla veren partidir. kurulduğu günden bugüne varoluş amacı arap milliyetçiliğidir. hareket biçimleri ise anadolu türklüğünü sulandırıp, deformasyon (bozma) ve tahrip etme (zarar verme) şeklindedir. türk halkına kene gibi yapışmıştır.

ümmetçidir. araptır.
  • bu haliyle misyonunu tamamlamış parti. ya 1969 öncesindeki gibi seküler türkçülerin kontrolüne geçecek ya da yok olup gidecek.
  • akp sonrası dönemin iktidar partisidir. siyasi yapı buna hazırlanmakta, bu yolda tahkim edilmektedir. 2015'ten bu yana devletin derinlerinde adım adım bu plan yürütülmektedir.

başkanlık sistemi, cumhur ittifakı vs bu planın parçasıdır.

bütün iş mhp'nin başına birini bulmaya kaldı.

edit: görmesini bilenler o birinin kim olduğunu çok iyi bilmektedir.
  • 17-25 aralık sürecinde, sürekli fetö'yü destekleyen, ama şimdilerde, her önüne gelene fetö'cü yaftası atan, karaktersiz parti.

ne zaman iktidar ortağı olsa (çünkü iktidar olamıyor) ülkede ekonomik kriz çıkıyor.

https://m.youtube.com/watch?v=fxvde0zkwy8

edit: video göndermişler sagolsunlar.
  • akp'ye pkk'dan daha tehlikelidir demiş parti.
    https://mobile.twitter.com/…atus/578911562590789632

bu laf çocuk oyuncağı bir laf değil.
    bu lafı ediyorsan ya doğruyu söylüyorsundur ve ömrü billah o parti ile yanyana gelmezsin veya iftiracı ve yalancı olduğunu kabul eder siyaset sahnesinden çekilirsin.

bu lafını yutan partiden ve kişiden her şey beklenir.
  • devlet bahçeli 15 temmuz itibarı ile partiyi başka bir çizgiye çekmiştir.
    burada yazılıp çizilen boş beleş entrylerden ziyade bu süreçte tek yanlışı iyi parti olmuştur.

15 temmuz hain bir darbe girişimidir.
    (bkz: kumaş pantolondan taşan cemaatçi götü)
    bu herifler darbe yapmaya kalktığı için olmamıştır. bahçeli buradaki oyunun büyük aktörlerin küçük ve salak olduğunu görmüş "önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben" düsturu ile ülkesinin tarafında yer almış ve her yanı boşalan rte ye tekrar hdp sahip çıkmasın tekrar hendekler kazılmasın tekrar habur yaşanmaskn diye sahip çıkmıştır. böylelikle 15 temmuzda oluşan milli irade şuurunu bütün vatan sathına yaymış ve büyük ve güçlü hükümeti de milli ve yerli olmaya zorlamıştır. bugün hükümetin milli söylemleri aslında mhp söylemleridir.

peki neden rte ile barıştı ve aynı çizgide
    ne demişti rahmetli başbuğ "solun ihanete varan davranışları karşısında sağ ile olan kavgamızı erteledik. tam olarak budur.
    hayırlı bayramlar.
  • milli irade şuuru dediği de amerikancılık ha, gören de iyi bi şey söyledi sanacak.
  • kendisini lağvetmiş partidir.
  • tam adı: miliyetçi adalet ve milliyetçi kalkınma partisi'dir.

sadece kendilerinden olanları milliyetçi sanan, sadece kendilerinden olanı kalkındıran iki partiden, küçük olanıdır.
    küçük enişte diyelim biz ona.
hesabın var mı? giriş yap