şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • #31762577

  zamaninda bir kumpas kurbani olan parti.
  mhp'nin myk üyelerinin, milletvekillerinin ve milletvekili adaylarinin evleri adeta film stüdyosu haline getirildi:

  aynı evin farklı farklı odalarında kameralar kuruldu; fark edilmeyecek kadar ufak, günlerce pille calisabilecek, buna ragmen net kayit alabilecek profesyonel cihazlar. sadece cihazlar degil, onlari yerlestirenler de profesyoneldi; evin hangi acilardan günes alacagi hesap edilmis, cihazlar gayet net görüntü alabilecek bicimde özenle yerlestirilmis. profesyonelligine bakarak bu isin "istihbarat teskilati" kaynakli oldugu o günlerde de söylendi...

  sorumlu bir ülke yönetici ne yapar? bu olayi en ince ayrintisina kadar arastirmalidir. bunun bir daha gerceklesmemesi icin gereken önlemleri almalidir. hatta yönettigi ülkede bunun gerceklesmis olmasindan hicap duymalidir.

  erdogan muhalif partilere kaset santaji yapmasina tepki göstermedi. olayin aydinlatilmasini saglamadi, hicap duymadi. hatta daha da ileri giderek "evde karisiyla yaptigi birseylerin videosu degil, bu özel hayat degil, genel genel" diyerek bu kumpasi secim meydanlarinda kullandi.

  "bu kumpaslar sadece muhalif partilere kuruluyor" diye düsündü galiba.

  (bkz: ergenekon'un savcısıyım)

  mhp kendisine kurulan kumpasi secim meydanlarinda kullanan kisi ile beraber is tutuyor. kumpasi kuran tarafta olunca onlar da tepkisiz kaliyorlar. ilkesizlikte birbiriyle yarisan bu iki partinin birbirine cok yakistigini düsünüyorum.
 • bu haliyle misyonunu tamamlamış parti. ya 1969 öncesindeki gibi seküler türkçülerin kontrolüne geçecek ya da yok olup gidecek.
 • akp sonrası dönemin iktidar partisidir. siyasi yapı buna hazırlanmakta, bu yolda tahkim edilmektedir. 2015'ten bu yana devletin derinlerinde adım adım bu plan yürütülmektedir.

  başkanlık sistemi, cumhur ittifakı vs bu planın parçasıdır.

  bütün iş mhp'nin başına birini bulmaya kaldı.

  edit: görmesini bilenler o birinin kim olduğunu çok iyi bilmektedir.
 • akp'ye pkk'dan daha tehlikelidir demiş parti.
  https://mobile.twitter.com/…atus/578911562590789632

  bu laf çocuk oyuncağı bir laf değil.
  bu lafı ediyorsan ya doğruyu söylüyorsundur ve ömrü billah o parti ile yanyana gelmezsin veya iftiracı ve yalancı olduğunu kabul eder siyaset sahnesinden çekilirsin.

  bu lafını yutan partiden ve kişiden her şey beklenir.
 • bu başlıkta hareketlendigine göre seçim artık garanti.
 • devlet bahçeli 15 temmuz itibarı ile partiyi başka bir çizgiye çekmiştir.
  burada yazılıp çizilen boş beleş entrylerden ziyade bu süreçte tek yanlışı iyi parti olmuştur.

  15 temmuz hain bir darbe girişimidir.
  (bkz: kumaş pantolondan taşan cemaatçi götü)
  bu herifler darbe yapmaya kalktığı için olmamıştır. bahçeli buradaki oyunun büyük aktörlerin küçük ve salak olduğunu görmüş "önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben" düsturu ile ülkesinin tarafında yer almış ve her yanı boşalan rte ye tekrar hdp sahip çıkmasın tekrar hendekler kazılmasın tekrar habur yaşanmaskn diye sahip çıkmıştır. böylelikle 15 temmuzda oluşan milli irade şuurunu bütün vatan sathına yaymış ve büyük ve güçlü hükümeti de milli ve yerli olmaya zorlamıştır. bugün hükümetin milli söylemleri aslında mhp söylemleridir.

  peki neden rte ile barıştı ve aynı çizgide
  ne demişti rahmetli başbuğ "solun ihanete varan davranışları karşısında sağ ile olan kavgamızı erteledik. tam olarak budur.
  hayırlı bayramlar.
 • milli irade şuuru dediği de amerikancılık ha, gören de iyi bi şey söyledi sanacak.
 • (bkz: #107667869)
  isabetli tespit. yeni nesil mhpliler bile dine mesafeli. bundan sonra ya sekülerleşecek ya da miladını doldurduğu için çöpe gidecek. açıkçası partinin adı hali hazırda mimli iken (akp ile ortaklıklarından tutun millete kafa göz dalan ülkücülere kadar pek iyi geçmişe sahip değiller.) ben olsam kapatır giderdim. eğer bahçeli ve akp gittikten sonra iyi parti ile birleşirlerse ve bu mhp çatısı altında olursa türkçülerin oyunu kaybederler. çünkü azımsanamayacak kadar türkçü mhp'ye mesafeli. en iyisi mhp'nin tarihin tozlu sayfalarına gömülmesi olur.

  türkeş ortaya koyduğu türk-islam sentezi ile en büyük zararı milliyetçilere, ikinci sırada da türklere verdi.

  ekleme:
  (bkz: #107712726)
  türkçüler gününü türk dememek için milliyetçiler günü olarak kutlayan-anan parti mi millete türk dedirtti? ciddi misiniz?
 • kendisini lağvetmiş partidir.