şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir facebook grubu.

koluna gamalı haç sembolünü takıp gelen mi dersin, kamuflaj ile katılıp her an "duck season" diyip tüfek ile dan dun ateş edecekmiş gibi bakan abiyi mi dersin, hatta onu geçtim torun torba sahibi olduğunu tahmin ettiğim teyzenin şahsımı dumur içinde dumurlara uğratmasını mı dersin.

ne ararsan var bu grupta, çohacayib.

https://www.facebook.com/…-türkler-965944890109679/

edit: kızmışlar bize, gözümün önünde "nein, nein, nein" diye bağırdıkları canlandı.

''ekşi sözlük kime ve hangi görüşe hizmet ediyor bilmiyorum ama kesin türkçülük ve türk düşmanıdır. bizi aşağılamaya çalışan, hakaret eden bir avuç hain mahluklar. bizi kimler ile karıştırıyorlar bilemem ama zamanı gelince herkes ayağını denk alacak, burada ciddi bir dava savunuluyor ve türkiye, türk ırkı için en iyi düzen, ideoloji sunulmaktadır. bir iki cümle okuyup fikir üretenlerden değiliz. bizi bugün hafife alanlar, karşısına alanlar yarın pişman olacaklar.''

şahsıma da küfür etmişler, lakin bu oluşumu ciddiye almadığım gibi kendilerinin de şahsıma sarf ettiği hakaretleri ciddiye almıyorum.
  • soldaki mahalle teyzesi ve topsakallı kamuflaj abinin ne ayak olduğunu çözemediğim oluşum. karikatür gibi.
  • efsane bir buluşmaya konu olmuş feysbuk grubu.

en çok da gamalı haç takan arkadaş hakkında(bu türk sembolüymüş öbüründe haç öbür tarafa bakarmış vs.) yapılan "arkadaş yeniydi, takmak istedi, engel olmadık" açıklaması beni etkiledi.
  • oha amk! adam resmen gestapo gibi... takmış koluna gamali haçı. umarım polis uyumuyordur.
  • türk solu ekibinin yeni söylemi gibi duran grup.

komünist dindar gibi bir şey bunların ki de.
  • en bilindik iki isim de yazılmış. bunların biri ajan diğeri ajancık. bu da onların facebook grubu.
  • ekşi sözlüğün ete kemiğe bürünmüş halidir işte. neye şaşırılıyor anlamıyorum. burada bunlardan daha beter tipler var.
  • "köy enstitüleri - kalkınmadır, eğitimdir. kahrolsun ağalar, kapitalistler, komünistler, feodaller. "

demek komünizme düşman bir sosyalizm ha. amına kodumun cahil cühela faşistleri. güya sola meyleden gençleri kafalayacaklar. ulan sizin bunu ucundan kıyısından başarabilmeniz için bu sosyalistler neye karşıdır, niçin karşıdır, marx'ı diğer filozoflardan ayıran ve yüzyıllardır bütün dünya ezilenlerine kılavuz eden şey nedir bunları biliyor olmanız gerekir. ancak değil tek sayfa tek satır marx okumamış zırcahillerden böyle şeyler beklemiyorum elbette.