şükela:  tümü | bugün
 • doğru milliyetçiler seçimlerden önce "hdp ile akp anlaştı. seçimlerden sonra başkanlık için destek olacaklar, karşılığında da kürdistan'ı ve apo'yu alacaklar" dediler.

  hdp seni başkan yaptırmadı, çoğu hapiste ve başkanlığa en büyük desteği milliyetçi hareket partisi veriyor.

  aynen kanka aynen.
 • hdp konusunda hakli olmak icin illa milliyetci olmak gerekmez
 • şu ortamda bu mevzularda onlarca yazı, başlık vs oldu, tek birine bile ne yalanlama ne savunma gelmedi, gelmeyecek, lafı ortaya atıp kaçacaksınız biliyorum ama meydan boş kalmasın. sizde favlarla avunmaya devam edin...

  hdp ile akp anlaştı mevzusu apaçık ortada olandır artık zamanın şartları, pkk'nın suriyedeki durumu lehine çevirerek daha büyük hedefleri için aleni tehditleri, hdp ile iç çatışmaları, seçimler, çıkarlar, hesaplar vs gibi sebeplerden mevzunun tam aksi duruma dönmesi bunu değiştirimiyor.

  hasip kaplan'nın yapığı şey zaten ortada olandı, başkası söyleyince "faşist" dediğinizi sizin vekiliniz söyleyince önce bir error geldi, kal geldi sonra hack mack diye umuldu, en son kınama, ayıplama falan geldi ama durum bu...

  hdp bir proje partisidir, etnik ve bölgecidir, imajı tam tersi oluşuturuldu ama esası budur. bundan bile rahatsız olanlar için de şunu kurdular; demokratik bölgeler partisi.

  (bkz: #73403417)

  olayın haklılıkla alakası da yok. adamalar bağıra bağıra ne olduklarını, ne istediklerini, nasıl istediklerini bildiri, kongre ve özerklik ilanları ile zaten söylediler, kavrayıp, anlayamadıysanız sizde sorun var demektir...
 • son zamanlarda gördüğüm en ironik söz.

  milliyetçiler hdp konusunda haklı çıkmış, haklı çıktıklarını söyledikleri iddia ne?

  hdp'nin milliyetçi olması. kürt milliyetçisi.

  asahjsdhasadjhajs

  hdp'nin kürt milliyetçisi olması gibi şok edici bir gerçeği ilk önce ortaya koydukları için türk milliyetçilerine şükran mı borçluyuz şimdi??

  hasip kaplan da dehlendi bu arada. öyle de dev milliyetçi bir damar var hdp'de.

  edit: hâlâ saçmalıyor bak inatla. hdp bir tür koalisyondur ve evet içinde milliyetçi kürtler de var maalesef, altan tan gibi siyasi kariyer heveslisi yetersizler de var. her şeye rağmen bu olayda gösterilen kurumsal tepki hasip kaplan'ı dışlamak oldu.
  hayır velev ki hdp kürt milliyetçisi bir parti olsun, biz türk solcuları da kerizlenmiş olalım. bundan türk milliyetçilerine ne?? bir türk milliyetçisi hangi argümanla kürt milliyetçisini eleştirebilir. aynı bokun lacivertisiniz işte.
  sanki kendisi sınırsız-sınıfsız-milliyetçiliğin gömüldüğü bir dünya önerisi sunuyor da kürtlerin milliyetçi olmasını aşağılık görüyor, e sen nesin birader?
 • yahu böyle ortaya konuşup konuşup sonra kaçacaksınız, çapınız buyken neyin havası bu?

  "hasip kaplan da dehlendi bu arada. öyle de dev milliyetçi bir damar var hdp'de."

  ironi yapmış eleman...

  iyi peki, ey reqib marşının sözleri nedir?

  ey düşman hep vardır kürt milleti
  yıkamaz (onu) bu zamanın top gülesi
  kimse demesin kürt milleti ölüdür
  kürtler capcanlıdır, asla boyun eğmez bayrağımız
  biz ki kürdüz, devrimin rengiyiz
  kanla yazılmış tarihimize bir bak

  https://www.youtube.com/watch?v=dfgnsbwvm9u

  bu hangi partinin kongresi?
  o hazırloda duranlar hangi partinin milletvekili?

  naş...

  ------

  ek: bak koalisyon diyor hala... hdp kongresi alooooooo, kongrede ey düşman hep vardır kürt milleti, yıkamaz (onu) bu zamanın top güllesi, kimse demesin kürt milleti ölüdür kürtler capcanlıdır, asla boyun eğmez bayrağımız" diye marş söylüyorlar. hala sepetteki bozuk elma goygoyu yapıyor.

  ortada olanı koyunca tabiki cevap yok, gelen tepki; "biz türk solcuları da kerizlenmiş olalım. bundan türk milliyetçilerine ne?"

  o zaman bi zahmet özgürlük, halkların kardeşliği, ot-bok diye kafa şişirmeyin bi zahmet. haddinizi hududunuzu bilin, bu kadar basit.

  ahaha bilinçaltına bak; "kürtlerin milliyetçi olmasını aşağılık görüyor" nerde aşağılık görmüşüz "biradar"? aslınıza rücu edin, kendinizi kandırmayın, sanrılarda dolaşmayın, adam gibi dik durun, kıçınız başınız oynamasın diyoruz o kadar, bir de kafa şişirmeyin yeter.

  benim kim olduğum çok mühim değil ama en azından ırkçı bir marş için ayakta hazırolda durmayacağım, duranlarında fikriyatını, partisini desetekleyecek biri olmadığım kesin...

  anlamanız biraz kıttır sizin onun için tekrar gene edeyim; "kürtlerin milliyetçi olması aşağılıktır", yok efendim sizin milliyetçilik kötü bizimki iyidir bir durumu yok. olan istiklal marşı ırkçı bir dayatmadır diye caka satıp, havalara girenlerin, ona buna faşist, ot bok diye saydırıp kendini bir halt sananların ırkçı marşlarda mum gibi dizilmesidir. sindiremiyorsanız o sizin sorununuz...
 • yazan arkadaşın türkçe'si iyi değil sanırım. o başlık hdplilerin milliyetçiler konusunda haklı çıkması olarak yazılsa daha doğru olurdu.

  milliyetçiler, 7 haziran 2015 genel seçimleri'nde demişti ki: "hdp akp'yle birleşip başkanlığı getirecek."

  selahattin demirtaş ne demişti: "seni başkan yaptırmayacağız."

  sonra akp genel başkan yardımcısı devlet bahçeli ne dedi: "partili cumhurbaşkanı'na evet dediğimiz soysuzca iddia edildi."

  sonra selahattin demirtaş yine: "bilal'i almaya gittin, 3 hilali bıraktın."

  günümüze geliyoruz, hdp tüm baskılara, hapislere, göz altılara rağmen 7 haziran 2015'e kadar ne dediyse arkasında, mhp ise akp'yi soysuzca destekliyor. dolayısıyla haklı çıkan milliyetçiler değil, hdp olmuştur.
 • haklı çıkan hdp, iki gün önce tayyibe laf söyleyip sonra tayyipçiğim <3 yapan ise mhplilerdir. 11 ocak 2017'de girdiğim üzerinden tam bir sene geçmiş olan şu entry'me bakabilirsiniz: (bkz: #65492153)
 • tabi ki tutarsızlık dolu beyanlarla yalanlanmaya çalışılacak bir gerçek. burada hdp'yi aklamaya çalışanlar ve mhp'yi boklamaya çalışanlar; savunduğu doğrulara ve duruşuna leke sürdürmemek adına, haziran 2015 seçimleri sonrası kendisine teklif edilen başbakanlık koltuğunu reddeden devlet bahçeli'yi koltuk uğruna döneklik yapmakla suçlayanlardır. bu amiplere gülüyoruz ediyoruz eğlence çıkıyor ama bunlara inanan safları düşündükçe insan üzülüyor bir yandan.
 • hasip’in lafına fazla takılmamak lazım. her partide bu türden ve tipten şahsiyetler olabilir ki hdp’de bir siyasi partidir ve içerisinde çürük zihin dünyasına sahip insanlar mutlaka vardır. hdp kendi içerisindeki bu tür düşüncelere sahip insanları da bir şekilde dönüştürecektir amma ve lakin dönüşmek hususunda ayak direyenlere de kapıyı gösterecektir. zira hdp çok sesliliğin, özgürlükçü solun merkezidir. herkesin kendisini özgürce ifade ettiği bir ortamın adıdır hdp. kaldı ki hasip derhal parti tarafından gerektiği şekilde bir kenara atılmıştır. takılmaya değecek bir konu değildir.
 • ciddi ciddi, hdp'li değilim ama ittifak yoktu diyenler var sözlükte. şaşıracak bir şey yok, bu sözlükte neler neler savunulmadı ki.

  aynı kafada bugün akp ile cemaatin birlikteliği olmamıştır diyen siyasetçiler var. doğru mu? tabii ki değil. o nasıl yalansa, hdp konusundaki gerçekler de yalan değil.

  geçmişteki ittifaka karşı, nasıl bugün cemaatçilerin bazıları hapisteyse demirtaş'ın içerde olması da bu dolmabahçe görüşmelerine giden süreç yanında hiçtir.

  yani kısacası hdp-akp ittifakını, ki hdp, beşir atalay'ıın çözüm sürecinde önerisiyle kurulmuştur, böyle kapatamazsınız.

  siyaseti, ne dinci ne ırkçı hareketler dürüstçe yapabilir çünkü onları bir arada tutacak yapı ortak bir anlayışa ihtiyacı, düşmana yalan söyleyerek giderir. buna dinciler için takiye diyoruz.

  hdp-akp ittifakı 2014 sonunda işid-pyd çatışmasından bitmiştir. bu ittifakın kaynağı da bizzat avrupa'da kitap çıkartan kürt milliyetçileridir. oslo görüşmeleridir, anketlerle oynayan fatih beylerdir.

  hasip kaplan'a tek "çürük" muamelesi yapmaya çalışacak kadar savunamayacak durumda olsa da insanlar, gerçekler değişmiyor.

  2005 civarından itibaren içinde habur'da mahkeme toplatma, gayrı resmi mahkemeler kurdurma, pyd ile dirsek teması da dahil geçen on senelik bir süreç var. bu hayatta bir günün üstü bile kapanmazken on seneyi kapatacağına inanarak yalan atmak ve karşısındakine inanmadığı için kızacak kadar zor durumda kalmaya ne denebilir ki.

  bizim ülkede bu çok var. bir edimden utanıyorsan, onu yapmazsın. yapıyorsan, yaptım dersin. ama nerde.