şükela:  tümü | bugün soru sor
 • manevra kabiliyetine parmak ısırtan
  gömlek çıkarmadır ; diyeceğiz..
  ama bu gömlek çıkarma falan da değil,
  adeta derideki dövmenin üzerini
  başka bir dövmeyle kapatmaya benziyor.
  kazıtsalar daha iyi olurdu lakin;
  nerde onlarda o taban?
 • "her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık" demesinin ardından -beğenmeyebilirsiniz- çeşitli icraatları sıralayan erdoğan "işte milliyetçilik budur." demişti. aslında diğer milliyetçilik anlayışlarını reddedip kendi milliyetçilik anlayışını savunmuştu. öte yandan, o zaman tarif ettiği milliyetçilik anlayışı şu an pratiğe döktüğü milliyetçilikten oldukça farklıdır.
 • yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya çekmektir. o zamanlar kürtçülük, ümmetçilik oy getiriyordu şimdi milliyetçilik oy getiriyor. dün ne yediğini hatırlamayan unutkan türk insanıda hepsini alkışlıyor.
 • ak parti iktidarda kalabilmek için her yolu dener. bu ülkenin %90'ı ateist olsa ak parti adına tv'de konuşanların hepsi dinini inkar ederler. ülkenin %90'ı komunist olsa orak çekiçle açıklama yapardı. iktidarda kalabilmek için rüzgar nereden eserse onu oynuyorlar. adamlar türk siyasetinin bütün buglarını kullanarak 15 sene iktidarda kaldılar ve muhalefet hala şu yazdığım entrye bir çare bulamadı.

  türk'üm diyemeyen adamlar milliyetçilik rolü kesiyor. çözüm sürecinde analar ağlamıyor diye dolaşan gevşekler milliyetçilik takliti yapıyorlar. tanrı lafından rahatsız olan adamlar milliyetçilik rolleri kesiyor.