şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda sayısı gittikçe artan youtube gurme turu kanallarından biridir. hem kanal sahibi efendi bir adam hem de gittiği mekanlar az kişinin bildiği ama müdavimlerinin olduğu mekanlar. en sevdiğim gurme tur kanalları arasında üst sıralarda rahatlıkla kendine yer bulur. mekanlar da yemekler de gerçekten fantastik.

milliyiyici youtube kanalı
  • hazır yiyim sektörü, sağlıktan ziyade kârın öncelendiği bir sektör olduğu için, mahsullerin "içindekiler" kısmı, özünde hiç de iç açıcı olmuyor. komşu teyzelerin "dışarıda yemek yemeyin oğlum" diskuru, kulağa küpe bir nasihatten fazlasını barındırıyor sahiden de. gerçekten de dışarıda yemek yemek, pek çok riski göze almakla eş değer.

87 bin 128 abone ve 94 adet de videosu bulunan kanal, murat çelik isminde adanalı bir kardeşimize ait. adamın sağlığı falan mühimsediği de yok ayrıca. ana gaye "nerede ne gömeriz?" oto sanayide adana dürüm gömer, ertesi gün allahın sevdirettiği bir yerde dürüm söğüş gömer, diğer gün bir bakarsın il değiştirmiş, tostçuya gitmiş falan...

önemsediği tek şey "sağlıksız yiyecek" bulmak. yiyeceği şey "sağlıklı" ise, yemiyor. diyar diyar, kent kent gezip en sağlıksız yiyecekleri buluyor, hüpletiyor.

(tipi de enteresan. tazminat davası açsa yaradana, kazanır yeminle.)
  • oyun kanallarindan sonra yemek kanallari ilgi görünce hemen acilan kanallardan biri. yalniz burdaki adam biraz itici. "buyuk bir lokma aliyorum" lafi cok irrite edici ve sacma geliyor. nasil lokma aliyorsan al ama agzin doluyken de konuşma lütfen. her seyin yaninda da salgam suyu icmek, ne bileyim...
  • yumurtanın sarısını patlatmayı çok seven, pratik yemek tarifleri olan, adana'da küpeli ve zincirli dolaşarak çekimler yapan youtube kişisi.
  • bu herifin gittiği mekanlarda, ustalarla veya mekan sahipleriyle konuştuğu üslubu hiç beğenmiyorum. ulan vedat milor bile etli ekmekciye dahi gitse herif nezaket, konuşma tarzı falan dört dörtlük takılıyor. kusura bakmayın, belki de ben büyütüyorumdur bu durumu. ama cidden çok sinirimi bozuyor.
  • bir takipçisinin yorumunu gördükten sonra fark ettim de adam ajdar'ı andırıyor harbiden.

takipçinin yorumuna gelirsek;

- çikita muz da koydursaydın ajdar reyis.

asdsdfasfadasdad
  • adana mersin hatay üçgeninde takılan yiyici arkadaş. adam zaten hep gittiği yerlere gittiği için senli benli konuşması normal.
  • ciddi ciddi bu adamı oturup izleyenin de bu adamı restoranına davet edenin de aklından şüphe ederim. adam daha doğru düzgün insanlarla konuşmasını bilmiyor. biri demişki hep gittiği restoranlara gittiği için senli benli konuşuyor. mesele o değil ki, adamın üslubu öyle kötü ki ben kırk yıllık arkadaşımla bile öyle konuşmam.

yemek konusunda bir şeylerden anladığını da hiç sanmıyorum. ekmeği kızartıyorlar, ooo çıtır çıtır da olmuş diyor. yok ya, ne olmasını bekliyordun ki? peyniri ısıtıyorlar, adam diyor ki bakın nasıl da sünmüş. hadi canım, peynir ısıtılınca öyle süner miymiş. usta başlangıçta diyor ki sarımsak koyuyoruz köfteye, adam köfteyi yiyince diyor ki sarımsak tadı geldi. inanamıyorum, ben halbuki soğan tadı gelir diye bekliyordum.

rica ediyorum bu adama gurme falan demeyin, adam gittiği her yerde her şeyi beğeniyor. önüne ne koysanız yiyecek adamın yorumunu ne diye merak edip de izler ki bir insan, anlamış değilim.
  • (bkz: fatih terim)
  • yukarıdaki girilerde de belirtildiği üzere oldukça itici ve yemek videoları çektiği halde iyi yemekten anlamayan bir youtuber.