şükela:  tümü | bugün
 • seksenlerde büyük futbol oynayan millwall takiminin adi gibi büyük taraftar grubu.. sahsen sevmesem de takdir ederim.. neyse isimlerini amerikan bagimsizlik savasinda amerikalilara kan kusturan bir ingiliz komando birliginden almistir..

  80lerde cok kalp kirmis, cocuklari komik babalarla birakmis, anneleri asagilanmis cocuklar ile aglatmislardir (ahahah cok sevdim tabirimi hell yeah)

  80lerde altin devirlerini yasarlarken cok orgutlu, cok planli eylemler gerceklestirmis, bunun yaninda kimsenin ölümüne neden olmamislardir.. boyle olunca leeds unitedlilarin, chelsea ve sikko arsenallilerin hasmi olmuslardir.. westham ise onlari kaideye pek almaz..
 • deplasmanlarda dışarıdaki taraftara saldırabilmek amacıyla içinde bulundukları otobus camlarını indirip koltukları kırıp dışarı fırlattıkları için bus-wackers da denilen skinhead skinhead runnin' through the night tayfası.
 • millwall'un; londra haritasında altı çizilerek, büyük harflerle yazılmasının nedeni. klasik hardcore holigan gruplarında görülen temel özelliklerin tümünü bünyelerinde barındırırlar. trenle deplasmana gitmek, pub kültürü, zevk için adam dövmek, doc martens botlar, bomber jacket trendi, punk müzik , skinhead tarz yaşam. ancak bushwackers'ı diğer holigan gruplardan ayıran, bu kadar ünlü olmalarını sağlayan, yıllardır sportif anlamda başarısı olmayan alt liglerin takımı millwall'u gündemden düşürmeyen, ada tabloid basınının manşetlerine ingiltere'nin oynadığı ulusal maçlardan sonra ''utanç '' başlığıyla haber olmalarını sağlayan farklılık kullandıkları yöntemlerden ileri gelmektedir. internet siteleri falan yoktur. ulaşılabilen mevcut forumlarının tamamı üye olmayanlara, grup liderlerinin birebir tanımadığı, referans vermediği kişilere kapalıdır. laf ola beri gele değil, harbi anlamıyla underground takılırlar. politik olarak skinhead neo nazilerin çoğunlukta olduğu bir yapıları vardır.

  ingiltere holiganizm aleminde bıçak kulanan, öldürmek için vuran tek gruptur. yöntemleri 18+ uyarısı gerektirecek kadar serttir. iki yumruk atıp geri çekilmeyen, taş atmakla yetinmeyen sadist bir yönleri vardır. kayıtlara geçen ölümleri azdır ama bitkisel hayata soktukları çok sayıda rakip takım taraftarı vardır. akdeniz ülkeleri, türkiye , yunanistan, sırbistan gibi ülkelerin mevzuya dayalı taraftarlık kültüründe görülen kesici - delici alet kullanma alışkanlığına sahip tek ingiliz grubudur. fa cup sayesinde uefa kupasına katılıp macaristan'a gittiklerinde 2 saat içinde 5 kişiyi bıçaklayıp dönmüşlerdir. bazı rakip gruplar onlara türk der. 2000 olayları sonrası gittikleri leeds deplasmanında ay yıldızlı tshirt giyerek leeds taraftarını çıldırtmışlar, maç çıkışında tren istasyonunda pusu kurarak 2 kişiyi bıçaklamayı ihmal etmemişlerdir.

  deplasmana gittikleri şehirlerde tarihi eserlere zarar vermek gibi vandalist özellikler gösterirler. bir daha avrupa kupalarına katılma hakkı kazanıp bir türk takımıyla eşleşirlerse taksime inmelerini kimse engelleyemez ve ikinci bir leeds united faciası yaşanır ve zarar görmeleri durumunda bu adamların kim olduğunu bilmeden leeds united york shire tayfası misali bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan medya tarafından masum ilan edilebilirler. ingiliz ulusal takımının katıldığı tüm turnuvalarda deplasmana götürülmeyecekler listesinin en ön sırasında yer almalarına rağmen, yakın ülkelere kara yoluyla, uzak diyarlara ise aktarmalı uçak seferleriyle gitmeyi başarırlar. sabıka dosyaları çok kabarık olmasına karşın bu insanlar ingiliz pasaportu taşıyan ab vatandaşlarıdır ve serbest dolaşım hakkına sahiptirler.

  yolunuz londra'ya düşerse west ham united inter city firm tayfasıyla kendilerini ayıran ince çizgiyi geçip mahallelerine girerseniz, arsenal chelsea ve west ham üzerine olumlu sözler söylemeyiniz. ezeli ve ebedi düşmanları için ; (bkz: inter city firm).
hesabın var mı? giriş yap