şükela:  tümü | bugün
  • ne ise yaradigi konusunda muhtelif gorusler olmakla birlikte, cmm level 3 sertifikasina sahip ilk turk ozel sirketi...
  • cmmi 5 seviyesine ulaşmış savunma sanayimizin en kaliteli şirketlerinden biri, geçmişte büyük riskler almasının, büyük yatırımlar yapmasının meyvesini toplamaktadır.
  • aynı zamanda avrupanın ilk cmmi 5 düzeyindeki firması.
  • ben tr'den ayrildigimda milsoft yeni ihaleler pesinde kosuyordu. cmm 3 duzeyindeydi. 5'i gorunce cok takdir ettim simdi. o zamanlar stm'nin cmm level'i 3 bile degildi. ama allah icin gelistirilen yazilimlar oldukca yuksek kalitedeydi.
  • türkiye'nin en iyi ve en kaliteli yazılım şirketi.
  • "yazılım mükemmeliyet merkezi" diye bir tagline'ı var.
  • iş başvurusunda bulunup mülakata gireceklere öneriler:

- yanınızda bilgisayarla ilgili herhangi bir hede götürmeyin, zira içeriye ne bir şey girebiliyor ne de çıkabiliyor
    - size önerilen çay tekliflerini kabul edin
    - iki adet insan kaynakları müdürü sizi oradan oraya götürecek, şifreli kapılardan geçirecek, yalnız başınıza odada beklerken ne yaptığınızı kameralardan gözlemleyecek ve sizi bir masaya oturtup, en iğneleyici soruları yöneltecekler. hayatınızda hiç duyamayacağınız sorular gelebilir. misal: "tek başınıza bir restorana gidip yemek yer misiniz?", "en sevmediğiniz huyunuz?" "sigara kullanıyorsanız günde kaç tane?" "buraya nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz? (toplu ulaşım araçlarını tercih ediyorlarmış)", "ofiste yapcak iş yok, canınız sıkıldı ne yaparsınız?...
    - bilgisayarlarda internet bağlantısı yok, yani msn, ekşisözlük filan unutun.
    - müdürün yanında rahat olun, adam yemiyor.
    - işe kabul edilmeyecekseniz, bi zahmet sizi arayıp alınmadığınızı söylemiyorlar o yüzden iş görüşmesinden sonra siz aramaya inanın.
  • iş başvurularına cevap vermek zahmetine katlanan firma. kariyer.net'ten, yenibiriş'ten, elle, maille bi ton iş başvurusu yaptım, bu adamlar kadar hızlı geri dönen olmadı. hoş yavaş dönende olmadı ama konu bu değil. adamlar 2 gün içinde başvuruya cevap veriyor. çok hoşuma gitti 4 kere* başvurdum, hep reddettiler. yarın yine başvurucam 2 gün sonra meltem diye biri gene mail atıp reddedildin diycek. belki sıkılır alırlar ama belli de olmaz.

edit: 5 yıl sonra bi daha başvurdum, gene almadılar.

edit: 6. yılımda onlar beni çağırdı, bu seferde ben gitmedim. gurur yaptım.
  • birçok çalışanını işten çıkaran firma.