şükela:  tümü | bugün
 • cazin en buyuk vibrafoncularindan. modern jazz quartetin de kurucusudur gibi hatirlamaktayim, yanlisim varsa duzeltilmesini rica ederim.
 • 1977'de monty alexander ile beraber soul fusion adlı bir albüm yapmışlardır. piyano sesi muhteşem ötesidir. hemen ayakla ritim tutarsınız.
  track list

  1.parking lot blues
  2.3000 miles ago
  3.isn't she lovely
  4.soul fusion
  5.compassion
  6.once i loved
  7.yano
  8.bossa nova do marilla
 • milt jackson hakkında "vibrafonun sesini insan sesine en yakın kılan adam"* olduğu, "dört başı mâmur bir müzisyen olup, hemen hemen hiç kötü solosunun olmadığı"*, "vibrafonunu kendi taşıdığı, sürekli çantalara ihtiyaç duyduğu ve aynı zamanda uykusuzluktan gözaltı torbalarının dikkat çekici düzeyde büyük olduğu"* söylenir. söylenenlerin doğru olduğuna yürekten inanıyorum.

  milt başkan konuşur gibi çalar. ifadelerinde swing eksik olmaz, bluesy havayı hemen hiç yitirmez. ve bir de, ballad yorumlarında ondan iyi caz müzisyeni var mıdır, emin değilim. charlie parker kafasıyla lionel hampton hakimiyetini birleştirmiş, "caz gibi caz" icra etmiştir. kesinlikle gereksiz konuşmaz, ifadelerinde şüphe aramaz, nezaketi elden bırakmaz. bir vibrafonist olarak, milt jackson'ın "ikinci babam" olduğunu söyleyebilirim.
 • sunflower isimli 1973 çıkış tarihli albümü çok iyidir. hayata fon müziği olabilecek nitelikte bir albümdür.

hesabın var mı? giriş yap