• ulan hepiniz oradaymışsınız be tepkisi verdiren festival.

12-15 ekim'de ankara odtü mezunlar derneğindeymiş. istanbul'dan kalkıp gidesim geldi.

twitter
    biletix

12 ekim perşembe

mor ve ötesi
    mabel matiz
    adamlar
    deniz tekin
    yökş
    ezgi aktan
    emre aydin
    zakkumgevende
    pera
    ezhel
    lara di lara

13 ekim cuma

teoman
    seksendört
    umut kuzey
    niyazi koyuncu
    tnk
    vokalemun
    manga
    pinhani
    pamela
    mehmet güreli
    özge fişkin
    utepils

14 ekim cumartesi

şebnem ferah
    kurban
    ogün sanlisoy
    kurtalan ekspres
    black tooth
    the madcap
    selda bağcan&boom pam
    cem adrian
    flört
    hüsnü arkan
    çamur
    dilhan şeşen

15 ekim pazar

athena
    pilli bebek
    senforock
    murat ilkan&metin türkcan
    nadas
    dört
    hayko cepkin
    moğollar
    iskender paydaş
    metropolis
    gökcan sanliman
    set
  • bu kadar katılımın olduğu, kompleks bir festivalde tabi ki eleştirilecek çok şey bulunabilir ama genel anlamda memnun kaldığım organizasyon.
    herşeyden önce 90 lira verip bunca ismi (ama 5 ama 15 şarkı) canlı dinlemek harika bir fiyat performans olayıydı. 2 sahne olayı çok eleştirilmesine rağmen bence güzel düşünülmüş. performanslar arasında sahne düzeni sağlarken 100 metre yürüyüp diğer konseri dinleyebiliyorsunuz. yeme içme olayı oldukça organize tuvalet olayı idare ederdi. bundan iyisi festivalin daha sıcak bir döneme denk gelmesi olur. çünkü ankara soğuğu kimseye acımıyor.
  • baslamasina bir haftadan az sure kaldigi halde hala programina dair bir aciklama yok. neye gore karar verip bilet almamizi bekliyorlar anlamis degilim. carsamba gunu sonlanan bir cekilis duzenlendi guya bir de bilet hediyeli ama onun da sonucu aciklanmadi henuz sanirim.
  • normalde böyle eleştiriler için sözlüğü kullanmayı tercih etmem ama bugünkü rezaletten sonra yazmak zorunda hissettim kendimi. zakkum konserine milyon performance hall tarafından davet edildim. girişte davetli kartım olmasına rağmen saatlerce sırada bekledim. 19.30 da kapı açılışı olmasına rağmen 22.30 da grup hala çıkmamıştı. standart bilet yazmasına rağmen, davetiyem olduğu için sınırsız alkol olanağından faydalanamadım. arkadaşımın gitmesi gerekiyordu. onu alacak kişiyi yalnız beklemesini istemediğim için kapının önünde beklemek istedim. bunu yaptığımda yaklaşık 2 saat daha sürecek olan bir sırayı tekrar beklemem gerektiğini söylediler. müşteriyi düşünen bir kurum değil. içerisi haddinden fazla kalabalık dolayısıyla havasız. güvenlik görevlileri çok kaba. eğer burayı okuyan, gitmeyi düşünen biri varsa kesinlikle gitmemesini öneririm.
  • 1 çift sandalye ve bataniye ile katılarak adeta loca keyfi yaşadığımız festival.
  • daha bu hafta duman & feridun düzağaç & adamlar üçlüsünden oluşan rock the city konserine 50 lira vermişken şimdi günlüğü 45, kombine 4 günü ise 90 liradan satışa çıkan biletleriyle iştah kabartan festival.
  • fotoğraf cektirmek isteyen yazarlar size beleş.. garip mor saçlı kızı bulup dürtün çekicem söz.

edit: olaya gel ya tamamen rezalet olan festival şuan gözümde . görevliler gelip kolumdan zorla bileklik çıkartarak bildiğiniz kovdular hemde hiç bir sebebi yokken çok saçma ne diyeceğimi bilemiyorum.

edit2: yılmadım. kapıdan kovdular bacadan girdim.
  • duyduğuma göre melih başgan da oradaymış..stress atmaya gelmiş varmı aslı
  • 14 ekim cumartesi ordaydım ve diyebileceğim tek şey iyi ki . iyi ki gitmişim muhteşemdi herkes tüm sanatçılar ve gruplar. cem adrian ın sahne zamanı bitmesine rağmen fazladan 2 parça daha seslendirmesi sahnedeki muhtşem uyum ve görüntü harikaydı şebneminde zamanını aşması hüsnü arkanın o güzel sesi selda nın boompam ile muhteşem uyumu kurtalan ekspressin yeni solistle uyumu ve flört ün izmir maaşını söylerken tüm festivalcilerin eşlik etmesi muhteşemdi teşekkürler milyonfest iyi ki oldu
  • performanslar genel olarak çok iyiydi. hiç kimse bir selda bağcan değildi ama olmaya çalışma gayretlerini de ayakta alkışlıyorum. kendimce problem gördüğüm problemlere gelecek olursak:

abi adı üstünde amfi. oturarak güzelce izle konseri. ha hareketli bir parça çalınır ay, ben ayağa kalkmadan duramıyorum dersin kalkarsın. herkes ayakta olur o sırada zaten. fakat cem adrian (ve diğer slow konserler) konserinde bir tek hareketli parça bile yokken ayağa kalkıp flaş yakma, çakmak sallama, olduğunuz yerde sadece sağa sola salınma sevdanızı da anlayamıyorum.

ikinci problemse festivalin çok çok çok çok kalabalık olması. alanın kapasitesi belli bir de üstüne binlerce bilet satmak niye? zaten günübirlikçi sayısı aldı başını gitti. burun buruna izledik konserleri eyvallah.

üç: liseliler. ah liseliler. hayır biz de mi böyleydik o zamanlarda diye düşünüyorum. yok yahu o kadar da değildik cevabını veriyorum kendime. bu ne terbiyesizlik, ne kendini bilmezlik pes. athena konseri boyunca arkamda durmadan konuşan, çevrelerindeki insanların taklidini yaparak gülüşen, sanki gece hiç bitmeyecek de evlerine gitmeyeceklermişçesine zil zurna sarhoş olan 2000liler... 18 yaş sınırı olsun demek de istemiyorum ama bi yolunu da düşünün lütfen sevgili yetkililer.

tuvalet sorunu zaten bildiğiniz gibi..

tüm bunlara rağmen unutamayacağım festivallere bir yenisi daha eklendi. umuyorum ki çok daha güzel organizasyonlar yapılacak, orada güzel insanlar olacak.
hesabın var mı? giriş yap