şükela:  tümü | bugün
 • umut kuzey önderliğinde, kral pop sponsorluğunda festivaller düzenleyen oluşum.

  1- kuşadası gençlik festivali
  2- çukurova rock festivali
  3- zeytinli rock festivali
  4- samsun gençlik festivali
  5- milyon fest mersin
  6- milyon fest ankara
  7- milyon fest dalaman
  8- milyon fest istanbul

  bazıları bu sene ilk kez düzenlenecekken bazıları düzenlenmeye devam ediyor. getirdikleri sanatçılar çok iyi. ama her festte tekrarlıyorlar. biletleri 3 şekilde satışa sunuluyor: günlük, kombine, kamp+ kombine. fiyatları ve oluşumu ise kuşadası gençlik festivali üzerinden vereyim. geçen sene kamp+kombine bilet 110 tl'ydi. kamp alanı biraz daha düzgündü. duş kabinleri ve tuvalet ise çok kötüydü. içeri girmek ise tam bir rezillikti. bu sene işi daha da büyüten milyon yapım, üniversitelerden temsilci toplamaya başladı.(bunu aşağıda açıklayacağım) bunun sayesinde reklamları her yerde yapıldı. katılım arttı. bilet fiyatı (kamp+kombine) 175 tl oldu. 80 bin ile 120 bin arasında katılım gerçekleşti. ama kamp alanını büyütmediler, içeri alma sırası tam bir izdihamdı ve bazı sanatçıları sırada dinleyenler oldu. tuvalet duş geçen seneye göre daha berbat haldeydi. görevlilerin gençlere argo kelimeler kullanarak dışarı atarım tarzı cümleleri ise tam bir kepazelikti. yani adamlar parayı görünce iş boka sarmaya başlamış.

  bir de whatsapp grupları var demiştik. kısaca bahsetmek gerekirse ;
  burda 'üniversite temsilcisi' adı altında her üniversiteden öğrenci topluyorlar. hatta kuzey bazı üniversitelere giderek söyleşide bulunuyor. bu grupların amacı; düzenlenecek festivalleri sosyal medya hesaplarından geniş kitlelere duyurmak. peki gruptaki temsilcilere katkısı nedir? hiç. gruplar kurulmadan önce temsilcilerin ne yapacağı hakkında bilgi verildi. meselâ siz a üniversitesinde temsilcisiniz ve festival sizin üniversite okuduğunuz şehirde gerçekleşecek. siz bu festivalde gönüllü çalışacaksınız. yani para felan verme de yok. sadece senin yemek ihtiyacını karşılayacaklar. (bunu daha sonradan söylüyorlar) yani sen eşek gibi çalışacaksın. diğer illerdeki temsilciler ise sadece reklam yapacak. onlara herhangi bir şey yok. yani bildiğin keriz yerine koyuyorlar. festival rezilliklerini ise yukarda anlattım. aslında iyi başladılar ama parayı görünce umursamamaya başladılar. diyeceğim şu ki bu adamların düzenlediği festivallerden uzak durun.
 • 50 bin kişilik alana 160 bin bilet sattıran bir tane çakma rocker uzun saçlı kepazenin öncülüğünü yaptığı kuruluş.
 • 27-28-29-30 eylül tarihlerinde eskişehir'de düzenlenen milyonfest etkinliğiyle tanıştığım umut kuzey'e ait organizasyon şirketi.

  birkaç artı puan: iyi müzisyenler getirmişler. teoman, ceylan ertem, manga, şebnem ferah, ceza, selda bağcan, athena, cem adrian, hayko cepkin, mfö gibi kıymetli isimlerin yer aldığı toplamda 28 kişilik kadro ile 4 gün boyunca eğleniyorsunuz. fiyatlar makul. güvenlik iyi seviye. kısacası, bu işi biliyorlar.

  ve bir kötü puan: o tozun toprağın içinde festival mi olur yav? her dakika üzerimizden geçen toz bulutuna buna mutlaka önlem alınmalıydı ya da başka bir yer seçilmeliydi. millette ciğer bırakmadınız be kardeşim.