şükela:  tümü | bugün
  • 12-13-14-15 ekim tarihlerinde ankara'da gerçekleşecek olan dolu dolu bi festival.

2 ayrı sahne 48 ayrı sanatçı/grup var. biletler gayet ucuz.
    kimler gidecek acaba sözlükten?
  • iptali söz konusu mu merak ettiğim festival.

kaynak
  • fazla bileti olan varsa yeşillendirsin.
    bi tanıdığa alacam da.

adı melih. başında "i." var.
  • ankara'da 1 ay boyunca konser vb. yasak diye bir haber gördüğümden mütevellit yapılıp yapılmayacağını merak ettiğim, ona göre biletleri alacağım güzel etkinlik.
  • yarın başlaması beklenen,iptal olup olmadığı merak edilen festival.
  • 10 gün önce sahne saatleri belli mi diye mesaj atıp henüz belli değil cevabı aldığım, 2 gün önce attığım aynı mesajın görülüp cevapsız kaldığı festival. risk budur diyerek kombinemi aldım, istediğim herkes akşam çıksın diyerek dualar edip uyuyacağım.

edit: 4 gün boyunca izdihamda sıkıştım, sigarayla saçım yakıldı, kavga arasında kalıp bi tekme de ben yedim, ayağıma kusuldu ve sayamadığım kadar çok kişi üstüme bira döktü.
  • an itibariyle yüzüncü yıl trafiğini alt ust eden festival. kilit vaziyette ara yollar. bilmeyenler için arabayı 100. yıl kavşağına yakın bi yerlere park edip yürümelerini tavsiye ederim. boşuna beklemeyin trafikte.
  • rezaletlerden rezalet beğenilen festivaldir. elimde özel kolluk kuvetleriyle beraber çekmiş olduğum video da bulunmakta. iki ayrı konser alanı bulunmakta ve konserler yaklaşık onbeş dakika farkla başlamakta. bir konser bittiğinde diğer konser öteki alanda başlamakta.

teoman konserinden sonra manga konseri başlayacak ancak kapasite üstü bilet satışı olduğu için manga konserinin bulunduğu alana giremedik. bu bile başlı başına rezalet. görevliler ters istikamete doğru yönlendirdi, ters istikamette ise burdan çıkış yok anonsuyla şoka girip resmen kapana kısıldık. kapasite üstü bilet satışı 100-200 kişi değil, neredeyse teoman konserindeki alanın yüzde altmışı manga konserini kaçırdı(yaklaşık beşbin kişi). çektiğim video sırasında beni farkeden güvenlik görevlisi yol açık gitsenize gibi bir laf etti, yolu göstermesini rica ettiğimde ise kaçtı.

buradan açık mektubumdur;

bu festivale çıkıp da festival alanında bulunan tüm insanlar alana yerleşmeden konsere başlayan tüm gruplara boykot başlatıyorum.

manga özel notu: öyle raptiye rap rap söyleyerek muhalif olunmuyor, sizi dinlemek için para vermiş insanlar izdiham yaşarken siz konsere başladınız. para tatlı demek.
  • hayatımda gördüğüm en kötü organizasyon. bilet almayın, alanlara da engel olun.
  • 2 sahnenin olduğu sırayla sanatçıların çıktığı etkinlik. teoman konseri bitmeden diğer sahnenin küçük olmasından dolayı izdiham yaşandı, resmen girişte sıkışıp kaldık ne geri çıkabildik ne de bir yere geçebildik.

etrafta 14-15 yaşında 1 birayla sarhoş olmuş liseli çocuklar vardı, kalabalıkta fortçular...

neyse kombine bilet aldık, mecbur gitmeye devam edeceğiz, sıkılan takılmak isteyenler yeşillendirsin hiç olmazsa daha eğlenceli bir hale getirmeye çalışalım.