şükela:  tümü | bugün
  • selçuk yöntem'in fox tv'de sunacağı yarışma programı.

doğru bilinen her soru için yarışmacı, para ağacında bir basamak yukarı çıkacak. nihayetinde 12 soruyu doğru cevaplamayı başaran yarışmacı, 1 milyon liralık büyük ödülün sahibi olacak.
  • bugün itibari ile fox kanalında yayınlanmaya başlamış programdır. ilk izlenimim itibariyle güzel bir yapım olmuş. selçuk yöntem ise her yerde her zaman hayranlıkla izlediğim kişiliğini burda da çok güzel yansıtmaktadır.

aynı zamanda ilk mülakatından sonra beni çağırmamış seçme ekibine sahip programdır. mülakatında ekipten çok güzel birkaç kadın bana biraz muhabbetten sonra 'seni niye bu yarışmaya seçelim?' sorusunu yöneltti. ben açıkçası afalladım bu soruyla birlikte, zira ne söylememi beklediklerini tam anlamıyla çözemedim. bilgiden bahsediyorsak bu konuda iddialıyım evet ama onun dışında yarışmanıza seçme kriterleriniz hakkında hiç fikrim olmadığından salonda bekleyen diğer adaylardan farklı olarak size şunu sunuyorum diyemiyorum, şeklinde bir cevap verdim samimi olduğumu düşünerek.

yani orda renkli kişiliğim var, ekranlara yakışacağımı düşünüyorum, size bol reyting getiririm mi demeliydim anlamadım. kendimi övme konusunda beceriksizimdir zaten. neyse sonuç itibariyle çağrılmadım bir sonraki aşamaya. siz düşünüyorsanız bunları göz önünde bulundurarak cevaplayın soruları. çünkü yarışma basit bana kalırsa çatır çatır cevaplıyorum soruları ekran başında, güzel paralar kazanılabilir.

not: güzel kadın arkadaşlardan biri okursa şayet mesajımız olsun, keşke harcamasaydınız beni böyle be ya!
  • selcuk yontemin sundugu amerikan menşeili yarisma. daha kaliteli sorular sorulursa izlenebilecek yarişma.

not: resim degil fotograf geyigi de bi bitmedi.
    resim daha kapsamli bir kelimedir , fotografi da kapsar , her fotograf ayni zamanda resimdir ama bu onermenin tersi dogru degildir.

bknz tdk
  • başlangıç için nispeten kolay soruların geldiği , 15.000 tl'lik sorulardan sonra ise zorluk derecesinin kat yaptığı, yeni, selçuk yöntem'in sunduğu eğlenceli yarışma.

bence budoğal ve rahat konsept ile tutar gibi bu...
  • çok kolay soruların sorulduğu yarışma programı.
  • güzel yarışmaya benziyor. annem tam senlik bir yarışma diyerek beni çağırdı. konsepti pek bilemedim. 15.000 tl'yi gören çekilmek istiyor. galiba bu yarışmada kim milyoner olmak ister'deki gibi baraj yok. soruyu bilemeyen parayı da kaybediyor herhalde.

sözün özü izlenebilecek bir yarışma.
  • soru olarak kolay olan ancak baraj olmadığından mütevvelit 1 milyonluk resmi bile açtırsanız soruyu bilemediğinizde 0 "sıfır" ile ayrılacağınızdan , aynı zamanda iyi bir strateji yaratmanızın şart olduğu yarışma.

ayrıca ;

resmi açtırdığınızda geri dönüşünüz yok ve ne soru gelecek bilmiyorsunuz.

mesela ; sadece bir televizyon resmi geldiğinde kolay deyip açtırabilirsiniz , ancak o televizyonun mucidinden , tüm tarihinden , hakkında söylenen sözlerden, kanallardan , tekellerden , medyadan ya da donanımsal olarak trilyon çeşit soru gelebilir.

bu da zorluğu arttıran bir başka etken. barajınız olmadığından da cesaret ve risk analinizinizi iyi yapmanız gerekiyor.

10. veya 11. soruya kadar gelip de mesela , soru açtırıp 0 para ile dönenleri de izlediğimizde iyice şenlenecek yarışma....

yani öyle kolay değil , ilk sorular haricinde ki muadillerinde de ilk sorular cidden kolay oluyor zaten.
  • selcuk yontem'in oldukca basarili sundugu yarisma. kim milyoner olmak ister'den ayrildiginda uzulmustum. benzer bir formatta gorunce cok sevindim. uzun saclar da yakismis bu arada :) yolu acik olsun..
  • bir türkçe öğretmeninin edebiyatın alanına girdiği gerekçesiyle sabahattin ali sorusunu risk alarak cevapladığı yarışmadır.

yarışmanın başında söyle demişti: öğretmek ve öğrenmek istiyorum, öğretilecek çok şey var. tarihi de çok seviyormuş ve bomba da geldi keşke bilmeseydim dedi ya la. bir de yaz tatillerinde tatil yapmak yerine çalışmış evet.
  • selcuk yontemin sundugu muhtesem konseptli yarisma. yarismaci ucuncu soruyu bilirse selcuk bey ayaga kalkiyor.

sirf selcuk yontemin yarismacilara verdigi ayarlar icin izlenmesi gerekiyor. ozellikle istedigini alip yarismadan cekilmek isteyenleri cesur olmamakla suclasiyi takdire sayan