şükela:  tümü | bugün
 • besiktas'ta motor iskelesi'nin arkasindaki binada kira odeyerek ikamet eden fakulte. mimar sinan i kazandigini duyunca findikli ya gidecegini zanneden insanlar icin ilk izlenim husrandir. lakin bu husran yavas yavas yerini daha guzel duygulara birakir. terasi, istanbul'un en guzel manzaralarindan birine sahiptir. ayrica derslerden sonra gidilmek istenecek bilimum yere (taksim, ortakoy, vapur yolculugu goze alindiginda kadikoy) yakindir. ozellikle universite gencligi guruhuyla beraber sabahin koru vapurlarindan indikten sonra diger okullarda okuyanlarin yine en az yirmi dakkalik bi yol tepmeleri gerekirken, sizin direk okulunuza yumulmaniz rahatlik vericidir. sosyoloji bolumu ozellikle eglencelidir.
 • 16 yasinda girdigim 20 sinde kosa kosa ciktigim yegane okul! yagmurda karda siste terasta saraplari dikip dikip finallere girerdik..manzarasi olaganustu guzel, bina ise sıkıcıydı..genede guzeldi ogrencilik..yol sorunumuz hic olmazdi.
 • mimar sinan üniversitesinin kampüsü beşiktaşta gayet kötü bir binada bulunan fakültesi. bomonti'deki yeni binaya taşınacakları rivayeti var. hadi hayırlısı... aslında güzel sanatlar da bomonti'ye taşınsa da fındıklı mimarlığa kalsa, çok süper olurdu:)
 • on - onbeş metrekarelik bir terası dışında yaşanacak herhangi bir noktası olmayan boktan bina.

  özellikle kantin adı verilen şantiye kulubesi bir hayli kötüdür. kantinin hemen yanında ise adına kültür sanat denilen abukluk merkezi bulunur. birkaç arkadaş bu bölümü kurmuş ve içeride karl marx'ın das kapital'inden parçalar okuyup, şiir dinletileri yapmaktadır.

  enteresan bir okuldur. adı mimar sinan olmasına rağmen ve içinde elin parmaklarıyla gösterilebilecek sayıda türbanlı öğrenci olmasına rağmen en hararetli "türban" gösterilerine sahne olmuştur.

  yine adı mimar sinan olmasına rağmen iki sene öncesine kadar sakalla giriş yasak olan bir binadır. hatta fındıklı'dan sanat tarihi dersine gelen sakallı öğrencilerin okula sokulmamaları konulu piyese de sahne olmuştur.

  içinde kuş yuvaları olan sınıflara sahiptir. hatta çatıkatında bulunan bir sınıfın damı bambu ağacından yapılarak jamaica tadı yakalanmıştır.

  okulu bitirme isteğini azdıran unsurlardan biridir.
 • mimar sinan beşiktaş kampusune hukuki yollarla sahip olmak isteyen bahçeşehir üniversitesi amacına ulaşmış,okulun tarih,arkeoloji ve edebiyat bölümlerinin bulunduğu kısmı satın alarak, okul yönetimine 'gidin' mesajını vermiştir. söylentilere göre okulun bomontiye taşınması hayal ürünü olmaya başlamış ve yeni kampus daha doğrusu bina için, msu fındıklı kampusu karşısındaki borusan binası layık görülmüştür.bina asansörlü olup,dışarıdan konforlu gözükmektedir.bu durumun gerçekleşmesi durumunda 7 katlı binanın her katında bir bölüm olacaktır.
 • sanatkar kısmının sizden hiç hoşlanmadığı ve aslında sanatçı yetiştirmek adına kurulmuş bir okul için gereksiz bir yer...tek güzel yanı ulaşımdı ve terastı ama artık taşınıyor...yani hiç güzel bir yanı kalmadı:)özellikle matematik seçecek arkadaşlarımız için eğer bu bölümü seçeceklerse başka bi okulda bilgisayar müh.nin olduğu bir okulu seçsinler...
 • parcala bol yok et politikası sonucu bir kısmı fındıkli civarındaki bi apartmana gitti, kalan kısmısya eski binanın yarısında yaşamaya çalışıyor... yok artık kalmadı terası yada kantini
 • 2004 yılı itibariyle büyük bir kısmının fındıklı'nın arkasındaki maliye bakanlığına ait bir binaya taşınmasıyla dersane ortamına dönüşen ve öğrencinin bir üniversitede okuduğu hissini duyamadığı fakülte...