şükela:  tümü | bugün
  • fındıklı kampüsü'ndeki iki fakülteden biridir. (bkz: mimar sinan üniversitesi güzel sanatlar fakültesi)
  • girmek zor, çıkmak daha da zor, çıkış belgesi almak ayrı bi zor. sanırım insanın sabır sınırlarıyla ilgili bi araştırma falan yapıyolar ve öğrencileri de denek olarak kullanıyolar.
  • anlatilmaz yasanir...
  • akademik yaklaşımı oldukça gelenekçidir, hatta gelenekçiliği çoğu zaman teknolojiyi reddettmek boyutuna gider..
    bilimadamı yetiştirme iddiası yoktur, yani burayı bitirip amerika'nın bilmemne üniversitesinde master doktora yapmak "senin kıçın açıkta kalmış" tadında bir hayalciliktir. benzer şekilde okulu bitirip lisans üstüne burada devam etmek aynı tas aynı hamam gibidir.
    ama denenmiş ve alışılmış sistemlerinden vazgeçmediği için oldukça sağlam meslek adamı yetiştirir.
    yetiştirdiği meslek adamları genellikle okul hayatları boyunca kafalarına vurulmuş olduğu için meslekleri ve yetenekleri konusunda kendilerine güvensizdirler.. bu yüzden eğer aileden mimar, çevre sahibi değillerse, genellikle büro açıp müşteri peşinde koşmak veya afili yarışmalarda başgöstermek yerine, terfi etme imkanı olmayan aptal firmalara girip yıllarca dirsek çürütürler.
    ama kötü bir mimarlık eğitimi verir mi? asla... sadece kendine hastır.. girenler durumu bilmiyorlarsa ilk yılında ayrılırlar.. kalanlar bilerek devam ederler... it ürür kervan yürür...
  • içmimarlik, end tas gibi yetenek sinavi ile girilen bölümlerin yaninda mimarlik (haliyle), sehir ve bölge planlama gibi öss ile cebellesmek zorunda oldugunuz bölümlere sahip fakultedir. kantinin sag tarafinda kalan kisimdir.
  • turkiye'de mimar yetiştiren okuldur kanımca, diğerlerini bilmem...
  • okulum, güzel okulum yüzde seksen sövüp geri kalan zamanda rıhtımda çay içerken manzaraya dalıp gittiğim muhteşem manzaraya sahip yer.

mimarlık zor hele mimar sinan da daha zor diyolardı, haklılarmış ben yaptım siz yapmayın demek isterdim ama yapın ya acı çeke çeke mezun olun, en son ne zaman uyuduğunuzu unutursunuz, hocalar ne kadar iyi niyetli olsalar da arada size acı çektirip hayatınızın o güzelim anlarını hunharca katleden hocalar da yok değil ( şaka yaptım o kadar da değil, hepsi öyle......)

güçlü kalmamı engelleyen bir dönem yaşıyorum daha ikinci yılım sanırım sonu gelmeyecek, güçlü kalamıyorum

yine de yatay geçiş yapabilecekken yapmıyorsam ya mazoşistim ya da öyle.. okulumu acı çekerken seviyorum..

bina bilgisine ufuk doğrusöz'le başladığım için hayatım boyunca kendimi en şanslı kişi ilan ediyorum..

zira kendisini "her dolap bir sevap."sözüyle hafızalarımıza kazıdık..