*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünden beri efsane bir komedininin içindeler. atatürk orman çiftliği için imza kampanyası oluşturup bir maillist açmışlar. sağolsunlar varolsunlar ama maillistte hiç bir onay mekanizması yok.

    yani bir kişi aocimza@mimarlarodasiankara.org e mail attığında, tüm kullanıcılara sanki mimarlar odası göndermiş gibi gidiyor. sonuç ne? yüzlerce kişi "bu ne ya, ne yapıyorsunuz siz" diye cevap veriyor, bu cevap da herkese gidiyor. üstüne alınanlar cevap veriyor "ben bunlarla uğraşacak adam değilim" diye bu da herkese gidiyor. buna karşılık "beyfendi hacklendiniz heralde" diye cevap dönüyor herkese ve hepsinin göndereni aocimza@mimarlarodasiankara.org. ardından bu giden mailerin içinde bazı başka maillistler var, dolayısıyla onlar da kendi maillerini buraya gönderiyorlar bir sürü bülten geliyor. arada bazılarının bilgisayarlarında spam gönderen malware'ler var onlar da lens, çük büyütücü reklamı filan gönderiyor. ortalık tam bir şenlik.

    resmen kör kuyuda muhabbet eden insanlar birbirini yiyor. bir kişi de çıkıp şu maillisti kapatmıyor ki herkes nefes alsın. en son screenshot atarak
  • melih gökçek'in bir numaralı muhalifi olan meslek odası, severim kendilerini
  • gece gunduz bir ton mesaja maruz kalmak dışında uyesi olarak hicbir faydasini görmedigim oda. ama bir yarismaya katilmak icin oda sicil kaydi almak söz konusu oldugunda tum aidatlari en guncel fiyatlardan soke soke alirlar. odanin tamamen siyasete bulastigina ve artik herhangi bir fonksiyonu olmadigina inaniyorum.