*

şükela:  tümü | bugün
 • odtü'nün en eski salonu. kültür ve kongre merkezi yapılmazdan evvel tüm kongre, panel, kışlık konser vs.'nin yapıldığı amfidir. odtü oyuncuları'nın topluluk odası da alt katındadır. bu topluluğun üyeleri tarafından özenle korunan bir amfidir. öyle ki, eski kültür işleri müdiresi tüzün denli zamanında, (ya da bu kadından bağımsız olarak, bir zamanlar) neredeyse amfi aktiviteleri için odtü oyuncuları'ndan izin alınırdı*.
  sahnesi küçük olduğu için platformlarla desteklenerek büyütülür.
  1995 senesinde aralıklarla bir kaç kez kapısı ve camları, tehdit mektuplarına sarılı taşlarla kırılmıştır.
 • bir dönem gelen herkesin güzelce protesto edilip gönderildiği kurtarılmıs bolge
  (bkz: mesut yılmaz)
  (bkz: yekta güngör özden)
  (bkz: murat karayalçın)
  (bkz: erdal inönü)
 • kubbesinin altinda "armutun da sapi var ama kirar da yersin" ozlu sozunu soyletmis ilim yuvasi.
 • ana giriş kapısının önünde minik bir su kanalı bulunan anfi. su kanalını minik bir köprüyle gecince solunuzda sürekli akan bir cesme vardır. bu cesmeden iki boru cikmaktadır. su icilmek icin borunun iki tarafını parmagınızla tıkarsınız. böylece ortadaki minik delikten basıncla yukarı fırlayan suyu kana kana icebilirsiniz.

  tüm salon konserleri, tiyatro oyunları ve de paneller bir zamanlar burada düzenlendirdi odtu de.
 • akustik sorunları strüktürle birlikte çözülmeye çalışılmış amfi. kirişlerin arasındaki kısımlar akustik kaliteyi arttırmak için özel dökülmüştür.
  kimi sınavlara* da ev sahipliği yapar aynı zamanda.
  önündeki ağaç vasıtasıyla mimarlık fakültesinin çatısına çıkılabilir.
 • odtü müzik topluluklarının rock şenliği başta olmak üzere pek çok konser ve performans organize ettikleri amfi...sigara içilmemesi gereken sevimli mekan aynı zamanda...
 • "sana doğan güneşle birlikte merhaba demek istedim" *
  auc *
 • kulisi direk fuayeye açıldığı için kostümlerini giymiş oyuncular o kostümlerle dışarıya çıkıp alt kattaki tuvaletlere gidemez, dekorlardan birinin arkasına geçilir ve bir pet şişe kullanılarak ihtiyaç giderilir

  karanlıktır o kulis

  susar orada gösteri telaşındaki insanlar

  ve bir köşede buldukları pet şişe içindeki suyu (!) tepelerine dikerler

  olaylar gelişir
 • sahnesi özellikle hareketli oyunlarda * toz kaldırmaya hayli müsaittir *. misafir topluluklar oyunlardan sonra odtü oyuncuları'nın ve meraklı seyircilerin mitralyöz ateşine maruz kaldıkları "fuaye" faaliyeti sonrası yorgun argın ve de süklüm püklüm terkederler mekanı.
 • odtunun temel taslarinin en onemli olanlarindan birisi, odtu ruhunun koltuklarina, duvarlarina, basamaklarina sindigi, grup anonimden alpay'a, fazil say'dan emin colasan'a kadar bir suru ismin gelip gectigi, kimi zaman odtulu beyinlerin konuklara yonelttigi sorgulamali sorularin altinda rahatsiz olan konuklarin bugulasan teriyle sulanan, kimi zaman sanatcinin sanatini pur dikkatle dinleyen beyinlerin sessizligiyle boyanan, minik sahneli onunde meshur cesmesi olan amfi.