• mühendislik olarak yanıtlıyorum ikisini de denemiş biri olarak. mimarlık çevreye ve sosyal statüye bağlı ne yazık ki. ancak mühendislikte statün olmasa bile bilginiz ve başarılarınızla mutlu olabilirsiniz. ikisinde de statüyle önemli yere gelinir ancak liyakat mühendislikte daha fazla.
  • ne zaman bu konular açılsa, devamlı aklıma projelendirme yapan mimarların binaya kolon koymaması geliyor.
    tamam, biz inşaat mühendisleri genelde estetik yoksunuyuz, eyvallah, ama yapılar kendini havada taşıyacak teknolojiye ulaşmadı henüz.
  • sanatci olan mimar hicbir hesabi umursamadan kafasina gore cizer.garibim muhendis ise mimarin cizimini fizik kanunlarina uyumlu hale getirmek icin totosunu yirtar.
    evet.
    çünkü.
    (bkz: tespit sıçası gelmek)

gelen mesajlar uzerine edit:bir ustteki entrye tas atma,ironi vs yoktur.1 e 1 gorusumdur.sıçılan tespit bana aittir.
  • turkiye'de universite olduguna inan insanları gordukce bana bir gulme geliyor.
  • mimarlik taskisla'dir, muhendislik gumussuyu, ayazaga...

(bkz: itu)
  • sanat vs zanaat
  • iki farklı dünyadır ve sürekli arasında gidip geliriz. hatta arasında gidip gelmek arasında bile gidip geliriz.
  • mühendislik alır
  • konuyla alakalı görünmese de olağanüstü arabalar belgeselinde, iyi bir örneği anlatılmıştır. ünlü bir araba tasarımcısı, tasarladığı arabanın arkasına 2 parçalı rüzgarlık kiti taktırır. işi yapan mühendis ve teknisyen, ilk bakışta verimsizliği anlar. tasarımcıya bunu göstermek için de, basit bir rüzgar tüneli testi yaparlar. tasarımcıya test görüntülerini gösterirken, tasarımın güzel olduğunu ama, yakıt verimsizliğine yol açıyorsa, bir işe yaramayacağını anlatırlar. bu karşılaşmanın tek galibi, her zaman fizik yasaları olacaktır.
  • çizer vs çözer
hesabın var mı? giriş yap