şükela:  tümü | bugün
  • ankara çay yolunda açılacak olan büyük alışveriş merkezi.
    http://www.minasera.com/ adresinden web sitelerine ulaşabilirsiniz.henüz tasarım aşamasında ama ya açılırsa...
  • alışveriş merkezinden çok restaurant merkezine benzeyen, içinde alıp verecek bir şey bulmanın pek mümkün olmadığı gördüğüm en boktan alışveriş merkezlerinden.. içine de deli para harcamışlar gibi duruyor bir de, yazık olmuş.. çayyolu'na starbucks'ı getirmekten başka bir misyonu bulunmayacak..
  • bunyesinde barindirdigi big chiefs adli cafe brasserie ile $ukelayi haketmis alisveris merkezi degil de carsi diyelim...
  • çayyolunda bulunan ve çayyolu alışveriş merkezi sirkülasyonuna katılamayan tek alışveriş merkezi. ilk önce galleria vardı sonra mesa plaza açıldı galleria zarar etti, arcadium açıldı mesa plaza zarar etti, minasera açıldı arcadium dimdik ayakta.
  • ankara çayyolu uludağ kebapçısı ve angora evleri arasındaki yolda, bir, en fazla iki ay önce açlımış bir avm. küçük ama içeriği zengin, big chefs'in ikinci şubesi var, budakaltı var, starfucks buraya da bulaşmış tabi, onun dışında apple store var, falan filan. tavanındaki bulut desenleri süper. ayrıca valet parking da sağlaması ilginç.
  • sineması da var, yalnız hiç güzel değil, salonları küçük ve dar. bilet almak için gittiğimizde bilet satan kişi ortalarda yoktu, sigara için çıkmıştır, gelir dediler. bekledik, gelmedi, sonra çağırttık neyse aldık biletleri. bu sefer de filmi başlatacak kişiyi bulamadık vs. çok kötüydü yani...yeme-içme yerleri güzel fakat.
  • (bkz: istasyon cafe)
  • daha açılmadan önce söylendiğine göre, özelliğinin veya tarzının demek lazım bilemiyorum burasının bir "butik" alışveriş merkezi olacağıydı. tavanındaki boyamalar, bulut resimleri ise şu an adını hatırlayamadığım las vegas'taki meşhur bir otelden esinlenmeymiş. şık ve havalı restorantları**, cafeleriyle yeme içmeye ağırlık verilmiş bir alışveriş merkezidir. bu butik, lüks çizgisinden dolayı içinde bulunan carrefour'da neredeyse yerli ve ucuz fiyatlı ürünler bulunmaz.
  • mağazanın jingle'ının beste ve kayıtlarını umut özbek yapmış, seslendiren ise bengisu şen'miş. bize de elinizesağlık demek düşer
  • bünyesinde barındırdığı w isimli mekanla beni her haftasonu çatır çatır çatlatan mekan. tamam evde oturuyorum haftasonu. insanları dışarda, gezerken, eğlenirken düşünmek yeterince sıkıcıyken bir de kendisinden yükselen cıstak cıstak seslerine maruz kalmak resmen beni depresyona sokuyor. o her cıstak bana "heyy sen evde misin?, bak biz nasıl eğleniyoruz?, çok mutluyuzzzzz" falan şeklinde ulaşmakta. kısın kardeşim şunun sesini, delirtmeyin insanı. bu cıstaklara cevabım hep aynı, bir de sözlük aracılığıyla iletmek isterim: (bkz: alemin keyfi yerinde yine maşallah)