şükela:  tümü | bugün
 • 2017 oscarlarında en iyi kısa film ödülünü alan 25 dakikalık şahane bir macar filmi.
  imho bu seneki aday filmlerin çoğundan güzeldir.

  http://www.imdb.com/…tle/tt4571288/?ref_=fn_al_tt_1
 • kristóf deák imzalı 2016 yılı yapımı kısa macar filmi. film, okul korosunun hırslı öğretmeninin korodaki bazı öğrencilerin sesleri kötü olduğu gerekçesiyle, sessizce ağızlarını oynatmalarını istemesiyle başlıyor.. elbette öğrencilerinde bir bildiği vardır. sıcacık ve sevimli bir çalışma.
 • dünyanın bütün çocukları birleşiktir zaten.. yaşasın dayanışma...
 • izlediğim en sağlam kapitalizm eleştirisi.
 • etkileyici bir kısa-film. öğretmeni oynayan zsófia szamosi kendini ispatlamış bir oyuncu belli ki, ama başroldeki 12-13 yaşındaki iki kız çocuğunun oyunculuğu bana aşırı iyi geldi asıl.

  sınıf başkanının okula yeni gelen kıza ismini sorup hemen tahtaya, konuşanlar listesine yazması, yanına da bir sürü çarpı atması, sonradan sınıfa giren coğrafya öğretmenin gözlerini devirerek listeyi silmesi sahnesindeki gibi yönetmenin bir sınıf ortamını bu kadar yalın ve başarılı anlatması filmi daha bir inandırıcı ve vurucu yapmış. bence. (macar sınıf ortamını az biraz biliyorum).

  --- spoiler ---

  ben öğretmeni 100% haksız bulamadım yalnız. herkes koroya katılmak zorunda değil, ve bir topluluğun kollektif başarısı için belki bazılarının susması gerekiyor. işi ehline teslim etmek, liyakat bu değil midir?

  --- spoiler ---

  not: mindenki = herkes
 • ingilizce'ye sing diye çevrilmiş ancak aslında karşılığı üstteki yazarın yazdığı gibi herkes olan, jenerik dahil 25 dakika içerisinde adalet, hırs, dayanışma ve çocuk olmak üzerine güçlü bir hikaye anlatmayı başaran macar kısa filmi. kristof deak tarafından yönetilmiştir.

  yer : budapeşte
  zaman : 90'lı yıllar