şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar hakkında herhangi bir bilgi girilmemiş olmasına hayret ettiğim, tony buzan'ın fikir babalığını yaptığı mindmap ya da türkçesiyle beyin haritası tekniğine dayalı proje ve yönetim programı. http://www.mindjet.com/ adresinden deneme sürümü indirilebilir.
  • word, excel ve ms project entegrasyonu başarılı bir program. ama bu özelliklerini kullanmıyosanız ms visio'da aynı işi görebiliyor.
  • gayet kullanisli bir bilgi yonetim cihazi yazilimsali. mindjet tarafindan uretilir.
  • freeminda gore oldukca ram yemesine kar$in yedigi her bir ramin hakkini veren programdir bu.
  • freemind gibi mütevazı ama güçlü* bir zihin haritalama uygulamasından ofis* ortamlarında havalı şemalar ve sunumlar yapmayı amaçlayan bir program gibi duruyor. daha güzel görünen haritalar hazırlıyor, güçlü özellikleri var, evet. ama freemindın düşünce akışınızı yakalayabilen basitliği**** bunda yok. freemindın açık kodlu olmasından ötürü daha duygusal davranıyorum, evet. ama hem freemind gibi açık kaynak kodlu* olsun hem de mindmanager gibi güzel görünen haritalar hazırlasın, hem de her platformda çalışsın**** isterseniz mutlaka ve mutlaka: (bkz: xmind).

güncelleme editi: sunumlar için xmind, geri kalan herşey için freeplane. deneyin, mindmanagerdan farkını göreceksiniz. ehe.
  • herhangi bir projeye giriş öncesi düşüncelerin toparlandığı bir ön analiz dokümanı oluşturma aracıdır denilebilir.

basit denilebilecek projelerde tüm projeyi belli detaylarıyla ifade edebilen bir proje yönetimi dokümanı hazırlanabilir fakat asıl amacı büyük resmi görmek olmalıdır. zorlu ve uzun soluklu projelerde microsoft project kullanmanız daha doğru olacaktır.

benzerlerinin çoğundan görsel açıdan daha zengindir ve bu da proje aktörlerine projeyi anlatırken onları sıkmadan, ilgi çekici bir sunum yapmanızı sağlayabilir.

güzel .pdf ve .swf çıktılar verir. .pdf ve .swf içinde sunumlarda gördüğünüz aksiyonları alabilirsiniz. yani şekillidir; hoştur; tatmin edicidir.
  • bugsuz ve yersiz crash etmeyen bir versiyonu olmayan program