şükela:  tümü | bugün
  • tek okuduğum yazısı "ferace takan irem'ler artsa duygu'lar akıllanır" olan kadın. nasıl bir mantık nasıl bir beyin işleyişi ilginç doğrusu ...
  • başı örtüp götü açmak eyleminin suçunu erkeklere atan araştırmacı yazar(!)

"tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.

onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye..."

http://canfm.info/?p=1023
  • kayınpederi izmir'den taşınırsa o yarı çıplak insanları görmez ve günaha girmekten kurtulur kendisi ve ailesi. artık türkiye'de de kendisi gibi örümceklerin yönetiminde birçok yer var. iran'a veya malezya'ya gitmelerine gerek yok.

"türban sorunu, türbana özgürlük" diyorlar hep. işte kendisi ve kendisi gibi düşünen; başka insanların yaşamına, yaşam tarzına zerre saygı duymayan, faşizmin en temel öğesi olarak hep tek tip insanlar (feraceli iremler) olmasını isteyen yobazlar yüzünden böyle bir sorun var 40 yıldır bu ülkede. kurunun yanında azınlıktaki bazı yaşlar da yanıyor ama bu yaşların da suçu biraz benzer düşüncede oldukları bu kendini bilmez, saygısız örümceklerde(kurularda) araması gerekiyor.

sözün özü ben, türbanla üniversiteye girmeyi bir özgürlük meselesi olarak algılayan türbanlı bir kızın bu sözde yazar ve onun gibilere tepki vermesini beklerim, "size ne, herkes istediği gibi giyinir" demesini beklerim. ha en azından kalben demiyorsa, bu kızın türbanla üniversiteye girme hakkı yoktur.
  • canım benim, aydınlanma yolunda soysuzluktan kurtulma yolunda elmas gibi bir imana ulaşmam konusunda bu gun yazısıyla bana rehberlik etmiş kişi. kucaklıyorum, hıçkıra hıçkıra aglayarak askılı elbiselerimden tövbe ediyorum.affet bizi mine hanım, bütün izmirlileri özgürlük esareti altindaki ruhlarimizi affet. biz soyluluk neymiş, akıl mantık neymiş, insanlık ne demekmiş bu gün senden ögrendik.. buradan mine hanımın soylu huzurundan kardeşime sesleniyorum; üstüne bir şey giy, balkonda çıplak gezme, ( annem de ayağına terlik giy diyor), senin yüzünden ailemizin soylulugu iki paralık oldu. mine alpay gun izmir'de bir devrin kapanisina imza atmistir resmen. kali yuganın. o ne mi? ne bileyim ya, ozgurluk aklimi basimda almis butun imanlari birbirine karistirdim allah kahretmesin ya. ay lav yu mine.
    hislerimin tamamı için (bkz: #16677316)
  • sözlükte benim diyen trollün eline su dökemeyeceği, tek bir yazısındaki onlarca cümlenin sözlükte başlık olarak açılabilen(karakter sınırına tam uygun), bir çok yazarı lan gene mi nidasına maruz bırakıp da bakıldığında hanımefendinin cümlesiyle karşılanca yok artık dediği birisi. zannımca artık sözlükte bir süre bu tarz başlıklar azalacaktır zira troller dikkat çekmek için en azından bu seviyeyi aşmalılar ki dikkat çekebilsinler.

bunları yazarken acaba sözlükten esinlenmiş olabilir mi diye düşünmedim değil. ya da sözlükte yazan bu arkadaşlar, ironisini dalgasını geçen de, bu hanımefendiden mi feyz almaktadır.

(bkz: izmirli kızların avrupalı kızlardan açık giyinmesi)
    (bkz: gençliği habis bir ur gibi saran özgürlük illeti) *
  • özgürlük ölümmüş, türbanı bozan da erkeklermiş. peki kim dedi sana kocanın sana bakmasını sağlamak zorundasın diye?

ben biliyorum ama boşver.
  • burada başka incileri de var:

http://www.minare.net/…-mine-alpay-gun-t1681.0.html

***yorumlar da şahaneymiş***
  • http://www.porttakal.com/…slam-in-6-sarti-1325.html

şimdi daha iyi anlaşılıyor hezeyanın sebebi.

"tesettürün ne kadar mühim bir sosyal denge unsuru olduğu günümüzde iyice anlaşılmakta.
    genç güzel, zayıf, uzun boylu özellikleri taşıyan kadınların sadece karşı cinse eziyet etmeleri ile de kalmıyor açıklık hastalığı. şişman, kısa, çirkin, yaşlı kadınlar, toplumun ilgisini üzerine çekenler yanında iki kere daha hüzünlenmekte. erkek dünyasının beğenisini kazanmış endamlar, hemcinslerine acı vermekte. kaldırımlara bakıyorum da ilahi adalet ne kadar uygun işlemiş. gençlik yaşını sınırlamış.
    ya ölünceye kadar bir insanın vücudu yaşlanıp, kırışmasa idi; kim bilir ne kötülükler olup, insanlar daha fazla açılıp saçılacaktı."

ben üzülmeye başladım, kızamıyorum şu yazıdan sonra.
  • pespayelik olarak nitelendirdiği pek çok şeyin sebebini kapitalist üretim ve toplum ilişkilerinde, rekabetçiliği ve fırsatçılığı erdem olarak sunan eğitim sisteminde, yanı başımızda yaşadığımız sorunları pek güzel örten medyada, sistematik olarak yapılandırılmış iki yüzlü ahlak anlayışında aramak yerine "özgürlük adı altında" yapılanlara indirgeyip özgürlük karşıtlığı yapma fırsatını elde eden, çözümü aslında sorunun en büyük kaynağı olan bileşende arayan kimselerin varlığını öğrenmemize sebep olmuştur kendileri.
  • sanırım kendisi haksız rekabeti önlemek adına tüm kadınların kapanması gerektiği kanaatine kapılmış biri. arkadaşa iki çift laf edecem. birincisi lise edebiyat dersinden bir şiir hatırlıyorum hayal meyal. adam alışveriş yaparken elini uzatan çarşaflı bir kadının serçe parmağı için satırlarca yazmış. işte şöle ince böle beyaz bişi bişi. sen muhtemelen diyecen ki eldiven taksın, evden çıkmasın, iyice bi manyasın. lakin anlaşılmayan şey şu. insan aşk isterse sıpaya bile badem gözlüm diye şiir yazar. bu içten gelen bişi. seks isterse eşekle samimiyeti arttırır. bu da içten gelen bişi. ha sen şeytan aklına sokuo insanların diyebilirsin. o da ayrı tez konusu. lakin bana gelip aşk isteme, seks isteme dersen "sağna neeeeeğ" derim. daha da derim de dedirtmiolar.