şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçek hayatın en keyifli yazarıdır kendimce
 • siz adamı ölmekten güldürürsünüz,düş macunu, hepimus insanus,gülme başına gelir komşuna, adında kitapları ile hoşça ve tebessüm dolu surat ifadesiyle vakit geçirebileceginiz kitapların sahibi yazar.
 • hediye almak için gençlik kitapları dizisini ziyaret ettiğim bir vakit kendisiyle raflarda tanıştığım, carpe diem yayınları gençlik kitapları dizisinde yer alan kitaplarından başka kitabına rastlayamadığım, kitaplarından bir çoğunun başlıklarını ileri boyutta itici ve iç gıcıklayıcı bulduğum; ancak yine de önyargılı davranmamak adına hediye etmeden evvel alıp okumaya çalıştığım, sulandırılmış espriler yığınıyla doldurulmuş olduğunu düşündükten sonra gerisingeri rafına postaladığım kitapların yazarıdır kendisi. ancak yazmak ve hele ki gençler için bir şeyler yazmak bir emektir yine de, saygı duyarız efem.
 • komedi anlayışı bana uymasa da adını her duyduğumda katıla katıla güldüğüm yazar. komedyen olsun diye doğmuş resmen. doğarken adını değil mesleğini belirlemişler.
  kim çocuğuna böyle bir şey yapar ki ya*
 • çok kötü yazar. müsait bi yerde gülecek var diye bir kitabı girmiş bizim eve nasıl olmuşsa. yazarın adına baktım, minnesota dan filan yürümeye çalışmış dedim, başladı orada zaten bir önyargı bende. yine de meraktan açtım kitabı, açmaz olaydım...

  zorlaya zorlaya 56 sayfa okuyabildim 197 sayfalık kitapta. yaklaşık 40 dk. mı heba etti sağ olsun. inanılmaz basit, inanılmaz gereksiz kelimelerle dolu bir anlatım tarzı var. hadi diyelim ki çocuk kitabı bu. yine sıkıntı. bu dönemin 10 yaş çocukları bile bu kadar geyik yapmıyor, bilinç seviyeleri öyle ya da böyle yükseldi. bence onlar değil hedef kitle.

  kesinlikle mal nesile yönelik bir dil vardı kitapta.

  resmen okurken sinirlendim, daha da bahsetmek istemiyorum.
 • kitaplarini cok severim eglencelidir ama hepsi degil. bazi kitaplari hem birbirine cok benziyor hemde bazi kisimlari hic guldurmuyor. (bkz: bi'sey söylicem ama gülmek yok) (bkz: siz adamı ölmekten güldürürsünüz) (bkz: hepimus insanus) ne kadar guzelse (bkz: ne haliniz varsa gülün) ve (bkz: gülme başına gelir komşuna) o kadar bastan savma yazılmış
 • kitapları genellikle genç okurlara hitap eden mizah yazarı. mine sota müstearını kendisine gerçek hayat yıllarında murat menteş vermiştir. şayet iyi bir mizah okuruysanız ve dahi yetişkin bir mizah okuruysanız sizi güldürmeyebilir. sonra kalkıp da adama hiç komik değil demeyin.
 • gençler için yıllardır hem müstear ismiyle hem de asıl `ismiyle çift koldan yazıp üreten mütevazı ve sempatik bir yazar.

  geçtiğimiz haftalarda ilk defa kamera karşısına çıkmış, trt türk ekranında 11 kahvesi programına konuk olmuş ve gerçek kimliğini açıklamış. özellikle de kendini anlattığı mini biyografi insanı gülümsetiyor.

  bizler pek ihtiyaç duymayabiliriz ama, gençliğin böyle nezih bilgi ve mizah üreten yazarlara ihtiyacı var.

  http://www.youtube.com/watch?v=m8z7qke3d18

  edit: yesiltokalikiz'in uyarısıyla ölü link değiştirildi.
 • yüzünüzde tebessüm belirmesine vesile olan mizah yazarı.
 • egosuz, kaprissiz, gayet doğal bir yazar. yıllardır kitaplarını gençler için alırım, hediye ederim, lakin vakit ayırabilip de birini bile baştan sona oku(ya)mamışımdır. fikrine ve beğenisine güvendiğim genç okuyucular üslubundan memnun ve kendisine hayranlar ya, benim için en mühim referans o, diyordum; lakin kitap fuarındaki imza gününde gözlemledim ki, bazı çocuklar ve acemi fuar ziyaretçileri, standda görevliler olmasına rağmen, yayınevinin başka başka kitaplarının fiyatını falan gelip de kendisine sordular ya da imzalattıkları kitabın ödemesini ona yapmak istediler, o ise, okurları bozmadan ve kırmadan, mizahi bir üslupla görevlilere yönlendirmekten gocunmadı. imza günlerinde egosundan nefes alamayan yazarları da çokça gördüğüm için, bu özelliği -kendisini okuyan ve örnek alan gençler adına- çok olumlu ve takdirlik geldi.

  sosyal medyada da aktif kendisi, okuyucularına oradan da ulaşmaktan geri kalmıyor. lakin adına açılmış pek çok hesap var, bizzat kendisinin yayında olduğu hesaplar ise şunlar:

  instagram
  facebook