şükela:  tümü | bugün
  • cryptonight temelli kripto paraları kazabileceğiniz havuzları bulunan mining sitesi.

bytecoin dışında monera, fantomcoin, quazarcoin, darknote, monetaverde, aeoncoin,dashcoin ve infinium-8kazılabiliyor. günlük olarak hanginin ne kadar kazacağı ile ilgili hesaplayıcısı var.

misal bugün 1kh/s ile quazarcoin kazdığınızda saatlik 0.0001 btc kazandırıyor. saatlik 0,02 dolar yani. ancak 1000-1500 tl'lik ekran kartları bile 200-250 h/s yi görüyor.

https://goo.gl/lgpia8
  • genel olarak tüm hack tarzı şeyler virüs uyarısı yaptığından dolayı bunun virüs mi değil mi bilmiyorum. ancak çok sayıda kullanıcısı var. eskiden mining çok karlı değildi ancak şu an bitcoinin abartı rakamlara gelmesiyle 10 senelik bilgisayarım bile 15 tl civarında para toplayabiliyor.

applicationı çalıştırdıktan sonra hızınıza bakıp sitedeki calculator kısmından ne getiri elde edebileceğinizi görebiliyorsunuz. (gpu + cpu oluyor hızınız.)

denemek isterseniz referallı linkimi koydum. buradan üye olup application'ı indirebilirsiniz. https://minergate.com/a/0b88c9c80c4451cf21c7137a

veya minergate.com yazın girin browsera :)
  • web mining olayı çalışmıyor ve linux üzerinden daha verimli çalışıyor diyolla.

varsa deneme yapan, yeşillendiriversin.

herkesten ne eksiğim var, bu da benim referans linkim: https://minergate.com/a/b9cc64654b88d229fad7b302

edit: ilk denememi lubuntu ile yaptım ve ilginç bir şekilde çalışmadı, bunun üzerine ubuntu'ya dönerek tekrar deneme yaptım. cpu mining windows'a göre daha iyi fakat gpu mining çalışmadı. ubuntu software center üzerindeki nvidia gereçleri ile yaptığım tüm denemeler ise sonuçsuz kaldı. "not available" olarak karşılıklı bakışmalar meyve vermedi. başarabilirsem, yine editlerim.

edit2: minergate 6.9'dan uzak durun derim, 6.8 hash değerleri çok daha iyi. claymore ise saçma bir şekilde sadece amd kartları destekliyor. o yüzden alternatif gpu mining hayalleri çöpe gitti. ethereum mining hemen hesaba geçerken diğer cryptonote variantı dijital paralardan henüz ses seda yok. biraz can sıkmaya başlamadı değil. internetteki birçok yazıdan scam (dolandırıcılık) olup olmadığına dair net bir sonuç çıkarmak güç olsa da en azından ethereum konusunda bir namussuzluk yok.

edit3: monero yerine bytecoin kazımak daha iyi gibi. monerodan mining onayı gelmezken bytecoin hızlı bir şekilde yaptığınız kazımayı kısa zamanda emeğinin karşılığını almak isteyenler için daha uygun. tabii durum benim sahip olduğum düşük hash gücünde. yüksek hash gücünde bu tür bir sorun olduğuna dair bir yazıya rastlamadım.

edit4: monero şimdilik daha karlı. bytecoin 7 br usd kazandırırken monero yaklaşık 10 br usd getiriyor. diğer taraftan investing.com değerlemelerine göre monero en değerli kripto paralardan biri. onay meselesine gelince onaylamalar belirli bir eşiğin aşılması sonrası gerçekleşiyor. fark buradan kaynaklı imiş. sıkıntısız çözüldü. henüz bir para transferi yapmayı denemedim. deneyen varsa yeşillendirsin. changelly üzerinden yapılan bitcoin dönüşümü biraz tuzlu gibi çünkü asgari dönüşüm miktarları hiç de azımsanacak miktarlarda değil. ayrıca bir kumar oynayıp bir miktar parayı cloud mining'e yatırdım. durum fena görünmese de sitedeki "withdraw" yanı herhangi bir cüzdana aktarmak için ciddi bir süre beklemek gerekecek. "transfer" olayı ise site içinde gerçekleştiği için ne gibi bir maksatla oluşturduklarını çok ayıkamadım. ayıkırsam, yeni bir edit yaparım.
  • kullanılan donanıma oranla ciddi miktarda az para kazandıran mining pool. kısa bir kıyaslama yapacak olursak:

burada günlük ortalama 900 h/s ile 10 gün boyunca mining yaparak 0.12 monero kazıdım.

pool olarak minexmr.com kullanıp miner olarak xmr-stak-cpu kullanarak günlük ortalama 880 h/s ile 10 günde 0.20 monero kazıdım.

yani daha düşük hashrate'e rağmen daha yüksek kazancım var. ayda 0.24 monero fark ediyor ki bugünün fiyatıyla aylık 110 lira yapar.
  • bugün keşfettiğim kripto para kazma mekanı. direk üye oldum mail adresimle doğruladım ve sitedeki programı indirdim kazmaya başladım. eth kazıyorum fakat hızım çok düşük sadece denemelik başladım 210 kh/s ile birşeyler yapmaya çalışıyor bende dokken dinleyerek keyifleniyorum. sadece tek bir sıkıntım oldu onda da hala sol tarafta para işaretlerinin altında 'token expired' yazıyor. yanlışlık falan var mı anlamadan takılıyorum valla.
  • belirli kripto paraların masaüstü bilgisayarınızdan kazımına imkan sağlayan, kullanımı kolay program.

mining nedir merakı olanlara giriş seviyesinde yardımcı olabilecek niteliktedir.

ilgili video için*
  • yaklaşık 1 haftalık deneyimimden sonra hakkında fikir sahibi olduğum mining pool platformu.

elimdeki fazladan bilgisayarları sisteme sokarak 7/24 çalıştırıyorum ve monero (xmr) için ortalama 900h/s hızım var. ilk 4 gün zcash kazarak, sonrasında daha karlı olduğunu görerek 3 gün de monero kazarak 1 haftayı tamamladım. şu andaki kurlarla 14.6 dolar confirmed balance sahibiyim. zcash kısmını cüzdana da çektim hiç sıkıntı yok.

kullanımı gayet basit, grafik arabirimi var. tabi console minerlara göre belli bir miktar kaynak arabirime gidiyor fakat uzaktaki bilgisayarları teamviewer la kontrol etme lüksü için değer. android uygulaması da mevcut. anlık hıznızı, toplam çalışan bilgisayarları ve para karşılığını görebiliyorsunuz.

ayrıca cloud mining hizmeti de veriyor. ve roi 1yıl civarında. böyle olması açıkçası daha güven verdi. sonuçta daha gerçekçi bir senaryo. kimse kimseye bedavadan hash power vermez.

refli linkten nefret ederim o yüzden vermiyorum. isteyen yazsın girsin, üye olsun, denesin.

ilk başta sistemin gücüne de bağlı olarak balance 3-4- gün 0'da kalacaktır. ilgili block bulununcaya kadar hesaba geçmiyor çünkü. endişelenmeye gerek yok.

yeşille yardım edebilirim. optimizasyon için bir çok deneme yanılma yaptım çünkü :)
  • (bkz: kryptex)
  • winminer'a göre daha karlı olduğunu düşündüğün madencilik sistemi. ubuntu üzerinde console ile çalıştırırsanız %60 daha efektif kullanıldığını iddia ediyorlar. üyelik için girebilirsiniz
  • iki günde 0.0015 xmr çıkartabildim. aslında biraz az ama oturduğum yerde herhangi bir emek sarfetmeden daha fazla kazanmak da olmazdı. uygulaması çok basit ve kolay. uzun vadede bedavadan güzel coinler kazanabilirsiniz.

referans linki