şükela:  tümü | bugün
 • araç, dış görünümünde mini'yi andıran minimal çizgilerle tasarlanmış olup mini cooper'dan 16 inç daha uzundur. arazi modeli olan bu aracın çamurlukları, haliyle daha geniş bir şekilde tasarlanmıştır. bunun dışında araç, iki farklı motor seçeneği ile piyasaya sürülecek. yanılmıyorsam diğer modeli, ''countryman s'' adını taşıyacak.

  countryman modeli, 4 silindirli 120 beygir gücünde bir motora sahipken; ''s'' modeli ise turbo şarjlı 180 beygir güç üretecek. son olarak ise 2011 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. bu, yılın ilk çeyreği veya ortasında da olabilir.
 • mini nin ilk 4 kapılı ve 4 çeker modeli olan mini countryman mini ürün gamındaki 4. model olmakla beraber 4 metre uzunluğunda ve 1.57 metre yüksekliğindeymiş. eylül ayının sonlarına doğru 30 bin euro luk türkiye baz fiyatıyla piyasaya sürülecekmiş. araç 3ü benzinli 2 si dizel olmak üzere 5 farklı motor seçeneğine sahip olacakmış. bezinli motorlardan 122 ve 184 beygir olanlarının otomatik şanzıman seçeneği olacakmış. 4 tekerden çekiş ise sadece cooper s paketinde olacakmış. aracın en büyük artısı olarak vergisi düşük otomatik şanzımanlı 1.6 motor gösterilmiş.

  tüm bu bilgiler ışığında 60 bine satacakları mini countryman in taksim meydanındaki polislermize verdikleri minlerden tek farkının 4 kapılı olması olduğu görülmektedir. adam gibi 4 çeker düzgün motor, otomatik şanzıman için gene 90-100 bin tl fiyatı gözden çıkarmak gerekecek gibi.
 • şu sıralar tv'de eğlenceli reklamları dönmekte. özellikle 4 kapı reklamı baya başarılı.
 • hani arabalar için pahalı oyuncak derler ya, bence bu tamlamayı sonuna kadar hakeden araba modelidir*
  detaylı görsel ve fiyat ayrıntıları için: mini.com.tr
 • mini diye ufak tefek bir şey zannedilmemeli. yolda gerçekten heybetli duruyor. dikkat çekici bir tasarımı var, o da ayrı.
 • suv desen suv değil, araba desen araba değil. trafikte arkadan yaklaşan aracın ne olduğunu anlamaya çalışırken cisimler olması gerekenden daha küçük gözükeceğine bu mini hiç öyle küçük durmuyor. sonra yanınızdan geçerken bakışlarınız kilitleniyor ve bakıyorsunuz, anlıyorsunuz ki bu mini hiç te mini bir mini değil. çekirdek aile miniye sığamam derken artık sığabileceğim bir mini var.
 • şimdi bu güzelliği almaya niyetleniyorsunuz. gidiyorsunuz bayisine (diyelim ki) paranız da var, şöyle bir cevap alıyorsunuz; şimdi sipariş verirseniz en erken mart sonu anahtar teslimi yapılıyor. ehh be!!! neredeyse 100 günden fazla, şafak sayar gibi sayarsınız artık. beklemenin şöyle bir faydası var hazırda olan araçlardan almak zorunda kalmayıp tamamen kendinize özgü bir araç yapabilirsiniz ücreti karşılığında tabi.
 • "ister mecidiyeköy, ister dağın tepesindeki köy.
  mini countryman.
  kaçamak." kocaman reklamı koymuşlar kaçamak falan diyerek, insanın canı çekiyor. ayıp bence. benim çok çekti.

hesabın var mı? giriş yap