şükela:  tümü | bugün
 • görsel bir şovdur mini etek,cesaretleri takdir edilmelidir. hayvan gibi bakmasak,laf atmasak çekiştirip de durmazlar belki. cok cok abartı olmadıktan sonra bence fiziği uygun olan giyebilir,şartlar da elverirse çekiştirir. bu yönüyle mini eteği çekiştirmeyi şuna benzetiyorum:(bkz: güzel futbol oynayıp galip gelememek)
 • mini etek oturup kalkarken çekiştirilmediği vakit, varlığı ile yokluğu belli olmayan bir giysidir. o yüzden çekiştiren giymesin felsefesi manasızdır zira bu felsefeyi benimseyen kimse mini etek giyemez. yani mini etek giyip çekiştirmeyen insan yoktur. o zaman bu herkesin sıkılıdğı kırk yıllık felsefeyi şöyle değiştirirsek isabet olur bence; mini etek giyip çekiştireceğine mini şort giy. isabet olur fakat kişisel fikrim değildir, zira bence çekiştirilmesi mini eteği seksi(kadınsı) kılan unsurlardan biri.

  örnekse şu kadın eliyle kapatmaya çalışacağına köydeki abdullah emmi gibi bacaklarını iki kişilik açıp tesbih çekerek inse daha mı iyiydi. değildi.
 • bu kızları, elinde çiçekle kalabalık içinde yürüyen erkeklere benzetiyorum... kızların eteklerini çekiştirmesi, erkeklerin adımlarını hızlandırmasına tekabül ediyor... özet geçtim...
 • lise de mini etek giyen kızla etrafımız doluydu gel gör ki konyaya gelince ortalık çizmenin içine kot pantolon sokanlarla taştı. mini etekli kızların olduğu zamanlar liseli dönemimdi ve şükürler olsun ki okulumuzda eteğini yukarıya çekerek mini eteğimsi şeyler giyenlerden yoktu mini etek giyen kızlar kısalttıracaklarsa terziye gider ve genellikle ucundan bir santim daha aldırırlardı, karar verme sürecinde ise sınıftaki erkeklere danıştıkları çokça görülmüştür. demem o ki etrafımda mini eteğini giyip çekiştiren kız yoktu. çünkü güzelce kısaltılan etek öyle çekiştirmeye mahal vermez. düzgün durur. gel gör ki okuldan eve dönerken gördüğümüz eteklerini yukarı çekerek kısalmış gibi yapanlar -ki genellikle götten bacaklı olanların etekleri- bir türlü düzgün ve bir küçük hanım eteği gibi zarif durmamaktadır. aynı şey konyalı liseliler arasında da bolca var. mini eteği bir kıyafet çeşidi olarak görmeyip ve onu nasıl giyeceğini de bilmeden, kendini gösterme şeysi olarak görenlerin yaptığı harekettir. bu.
 • giydiğiniz kazak bazen yukarı toplanır ya, o nedenle aşağı çekersiniz. onun gibi bir şeydir bu da. düşük bel olduklarından oturup kalktıça kalçaya oturması gereken bel kısmı yukarı çıkar, o nedenle arkası ön tarafına göre daha kısa durmaya başlar. bu durumda çekmek şarttır, her zaman şov olarak değerlendirilmemelidir.
 • mini etek giydiği için çekiştirilen kızlardan çok daha masumane ve güzellik önlemlerini ön planda tutan kızlardır. oğlum bırakın giysinler lan... sevgiliniz de, kardeşiniz de, herkes istediğini giysin... dünya biz böyle olduğumuz için böyle anlayın artık. bacak görünce tahrik oluyor, o bacaklara sahip olunamayacağını anladığın anda da vurun kahpeye diyoruz.

  neymiş edendim, madem giymiş neden çekiştiriyormuş ? giymiş madem otururken kalkarken neden olay yaratıyormuş ? oğlum kız senin benim için mi giyiyor bi kere eteği ? kız bacağına bakıyor, beğeniyor bacağını ya da bir babet, sandalet, çizme falan beğenip içinden; "aa bak bu benim yeşil eteğimin altına harika durur" diyor alıyor. yani bize geldiği gibi, "şu eteğimin boyunu iyice bir kısaltıyım da akşam barkadaki abazaları civarımda toplıyim" demiyor.

  şunu anlayalım artık; benim mesala kolum kaslıysa tshirt giyer bir de katlarım kollarını orhan gencebay stili. senin döşün kıllıysa ve seviyorsan bu özelliğini açar yakayı bağrı gömlekle gezersin arkadaş. falancanın bacağında dövme vardır, ılık esen ilk rüzgarla çeker sandaleti, bermudayı yaz bitene kadar da çıkarmaz...

  şu da bir gerçek ki, biz bile en erkek halimizle bazen çevrenin üzerimizde yarattığı etkiye göre gömlek düğmemizi ilikler, t shirt kolumuzu açarız. kulağımızdaki küpeyi bile çıkarırız belki, girilip çıkılan ortama göre. madem en erkek halimizle biz bile yapıyoruz bunu, kızlar da kendileri için giydikleri dekolteyi, yine kendilerini rahatsız eden bir çevre etmenini göz önünde bulundurarak düzeltme yoluna gidebilir..

  doğru söyleyin lan... yoksa bizim burda asıl sinir olduğumuz şey, karşısında açılıp saçılınan değil de, çeki düzen verilen kişi olmak mı ? bunun da çözümü basit. o tacizkar bakışlara, o bıyık büren tavırlara, o eteğe odaklı ayarlanan saygı sınırına ufak bir ayar çekersek, insanlar da artık rahatsız olmaktan kurtulur.

  tanımımı tam bir romantik köşe yazarı edasıyla baştaki mesajı sonda da vererek bitiriyor, "bugün yine çohsel giyinmemişsin hayatım" diyebileceğimiz hatunlarla bir ömür mutluluklar diliyorum,

  dünya biz böyle olduğumuz için böyle.
 • bunlardan biri olmam için yeni aldığım eteği giymem yetti. yürüdükçe yukarı çıkıyorsa çekiştirmeyeyim de ne yapayım boynuma kadar çıksın mı etek? tabi bu duruma düşmemek için bi daha giymem o eteği giymem,ayrı konu.
 • "yıkadım da çekmiş mi ne?" görüntüsü vermeye çalışıyor olabilir.
 • mini etek, mini etek de olsa, belli bölgeleri kapatan bir giysidir, olması gerektiği gibi. ama, sıyrılan bir mini etek, o kapalı durması gereken bölgeleri açığa çıkaracaktır. o yüzden de çekiştirilmesi gerekir ki her zamanki haline dönsün.

  mini etek giyip çekiştiren kızı kınayanlar, mini etek giyen kızın amacının heryerini topluma göstermek olduğunu sanan abazalardır. hadi şimdi dağılın.