şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • yahu bu platformda kısa paça pantolon giyen erkekler (ki sevmem ve asla giymem) hunharca eleştirilebiliyor. beyaz çorap giyen erkek eleştirilebiliyor. kimse gelip başlığa ağzını yaya yaya sa-na-ne yazmıyor da konu kadın kıyafeti olunca neden böyle bir riyakarlığa düşüyorsunuz onu anlamıyorum ben de. giyene karışmam isterse mayo ile gezsin fakat insanlar bu konu hakkında anonim bir platformdan soru sorunca da karışmayın. nasıl ki kışın erkeğin dapdar bir body üst ile sokağa çıkması salakça ise bu da öyle işte. bu kadar kasmayın yahu. kadınlara yaranıcam diye birbirinizi eziyorsunuz. az karakteriniz olsun.
  • sen giyme ayı
  • sana ne? sen erkek değil misin, seni ne ilgilendiriyor? bırak da onu giyenler düşünsün.
  • hemen açıklıyorum beyler, toplanın:

malumunuz odur ki, ülkemizdeki erkekler birçok yönden mükemmeller: zeki, yakışıklı, fit, karizmatik, çalışkan, kültürlü, olgun, dürüst, güvenilir, ahlaklı...
    o hooo, uzar gider böyle. e hal böyle olunca da biz türk kadınları, türk erqeklerinin yanlarında sönük kalıyoruz. allah aşkına, yolda yürürken bir türk erqeki bize neden baksın? neden selam versin? bizi tercih etmelerine neden olacak hiçbir bir sebep yok ortada. ezikliğimizin farkında olduğumuzdan dolayı da oramızı buramızı açıyoruz ki yurdum erqeklerinin dikkatini çekebilelim. hatta inanmayacaksınız, yabancı kadınlar da “acaba yolda bir türk erqeki ile karşılaşır mıyım?” diye düşündükleri için mini etek giyiyorlar.

her şey sizin için yani, başka ne olabilir ki?

(bkz: ne salak salak sorular bunlar)
    (bkz: yaşın kaç senin)
  • seni ilgilendirmeyecek olması?
  • sadece erkeklerin değil kadınların ilgisini çekmek için de giyilebilir. dünya'da sadece heteroseksüeller yaşamıyor.
  • sen bak diye.
    başka hiçbir açıklama kabul etmeyecek boncuk beynin için tek mantıklı açıklama bu ve bunu duymak isteyip, -ihtiyacın varmışcasına- daha bir rahat bakabilmen için sorduğundan dolayı cevap: sen bak diye.
    çünkü evrendeki her şey sen bak diye var. o gözün niye var? sen bak diye. niye kuyruğumuz yok? e sen bak diye. inan bana sen bak diye götü açık maymunlar yaratıldı. çok samimiyim, allah belânı versin ki tüm bu prodüksiyon sen bak diye.
  • napsınlar çıplak mı gezsinler?
  • canının istemesidir. insan canı istediği her şeyi giyer ve sonuna kadar özgürdür. ama neden mini etek giymek ister? işte orasını hiç anlamam. bana göre mantıklı bir açıklaması yoktur.
  • tam aksine mini etek giymemenin mantıklı bir açıklamasının olmadığını düşünüyorum. bir kere görsel olarak göze hitap eden bir giysi. insanın kadın olası geliyor, aynaya bakınca kendini alımlı görmek kadar kişinin gurunu okşayan çok az şey vardır. yaz günü biz erkekler cüzdanı, sigarayı, anahtarları kot pantolonumuza sokuşturup sıcaktan pişik olacak seviyelere gelirken; hanımefendiler çekiyor mini eteğini, gerekli buldukları yan parçaları çantalarına atıp püfür püfür geziyorlar.