şükela:  tümü | bugün
  • trafik polisi aracını sollamak gibi sıkıntıdır biz erkekler için. hayır baksanız olmaz, yukarı baksanız da basamakları göremezsiniz.
  • sıkıntılıdır. diğer insanlar bir minili kızı bir de sizin kızı kesip kesmediğinizi kontrol eder.

(bkz: başı önünde yürümek)
  • hakemin ofsayt bayrağını kaldırmak üzere olduğu tedirgin anlardan biri gibidir.
  • hiç umursanmadan, normalde ne yapılıyorsa aynısının yapılması ile yola devam edilen hadisedir.

laf eden olursa jinekoloğum denilebilir.
  • eve gidip hemen yatsam diye düşünecek kadar yorgun olmanıza rağmen sizi merdivenin solundan yürütecek durumdur.
  • hızlanıp kızı geçtikten sonra, arkadan gelenlerin kızı kesip kesmediğinin kontrol edildiği durum.

sanırım kendini tehlikeli bölge dışına atan herkes aynısını yapıyor.
  • genelde yan durur mağazalara bakıyor gibi yaparım.

ama 1 2 kere de çaktırmadan bakarım ne yalan söyleyeyim.
  • hiç rahatsız olunmaması gereken durum. bakmak isteyen bakar, istemeyen bakmaz, bakmayanın erkekliğinden, bakanın öküzlüğünden şüphe eden de malın önde gidenidir.
    medeni bir toplumdaysak ve nasıl ki bir kadın mini etek giyme özgürlüğüne sahipse bir erkek de istediği yere bakma özgürlüğüne sahiptir.
    buradaki tek ince nüans, özgür biri gibi mi yoksa öküz gibi mi bakıldığıdır.
    yalnız benim düşüncem benden önce yazan yazarların düşüncesinden biraz farklı.
    anladığım kadarıyla yazarlar mini eteklinin arkasında olduklarında tedirgin olmuşlar -acaba bakıp bakmadığımı kontrol ediyorlar mı- diye.
    bence tam tersi durum söz konusu.
    türk toplumumuz henüz medeni olamadıkları için o minilinin arkasında olmayan erkeklerin çoğu olan erkeğe sanki kıskançlık ve haset içinde bakıyorlarmış gibi bir izlenime kapılıyorum ben.
    -ulan herifteki şansa bak minilinin arkasına denk gelmiş

gibi...
    bizim az gelişmiş toplumumuzdan ancak bu kadarı bekleniyor çünkü.

edit: yanlız-->yalnız (3 yazar birden uyarmış sağolsunlar) *
    edit2: bir arkadaş da -özgür biri gibi- sözüme takılmış. demek istediğim dışarıdan bakıldığında özgür bir bireyin gayri ihtiyarı bakışları ile öküzün trene bakmasını kıyaslamaya çalıştım o sözle.
  • o an duvarlardaki tüm detaylar dikkatinizi çeker. ne kadar poster, afiş, duyuru ne varsa okursunuz. derz boşluklarına dikkat kesilirsiniz ama başınız hiçbir zaman 90 derece ileri yöne bakmaz.
  • zorunlu kalmadıkça yapmam şahsen. çıkmasını beklerim öyle çıkarım. burası türkiye ortalık sapıklar kadar ruh hastalarından da geçilmiyor. kendime orama burama baktı dedirtmem.