şükela:  tümü | bugün
  • bildiğimiz şorttan daha kısa bir kıyafettir. genellikle jean* kumaşındandır. boyu yaklaşık, kalçanın hemen bir kaç santim altıyla, belin üç aşağı beş yukarı civarı arasındadır. bacakları, kalçaları düzgün kızların/kadınların giymesi şartıyla, mini etekten sonra (ya da önce bilemiyorum) edilmiş en nefis icatlardandır. bunun süper mini olanı da vardır ama buna gerçek hayatta rastlamak pek mümkün olmadığından, varlığı bilinen ama görülemeyen varlıklar kapsamında kalır o.
  • 80lerin simgelerinden futbol sahalarının vazgeçilmezidir. o nasıl bir modadır, nasıl bir tarzdır? tanjular, rıdvanlar, oğuzlar...

ayrıca john deacon'ın vazgeçilmez konser kostümüdür.
  • hotpants ile karistirilmamasi gereken hosluklar bunlar. cünkü hotpants'ler cok dikkat edilmesse hemen ucuz ve basit bir görünüm verirler (yani kisaca demek istedigim su: eger kylie minogue degilseniz, hotpants'i dogru kullanma ihtimaliniz muhtemelen kücüktür).

halbuki mini sort'lar hic de öyle degiller, gayet sik olabiliyorlar. mesela bu sezon artik takim elbisesi icinde bile giyiliyor, söyle: ceket, gömlek, mini sort.

yine de daha sikca kot versiyonu cikar karsimiza mini sort'un. kullanimi zordur; rahatligindan bahsetmiyorum, icinde güzel gözükmek hic de kolay degil.

evet, böyle zorluklarla savasiyorum hayatimda, böyle de yüzeyselim, lüküs hayat yasamak düsünüldügü kadar kolay degil*.
  • taş gibi kalça ve sütun gibi bacak gerektiren kıyafet. en son seksenli yılların sonunda rastlamışken yeniden moda oldu.
    ayrıca aysun kayacı tarafından bu aralar çok sık tercih edilen bir kıyafet. dikkat ettim beyaz bir tane almış nereye gitse onu giyiyor. kendisine buradan seslenmek istiyorum: "tamam hoşsun yakışıyor ama, yavrucuğum bari birkaç farklı renkte alaydın -gerçi beyaz alayım her şeyle giyerim diye düşündü galiba- neyse, böyle hep aynı şeyleri giyen mankenlere alışık değiliz tabi, seni fakir gösteriyor biliyor musun?"*
  • denimden kesilmisleri icin
    (bkz: daisy dukes)
  • (bkz: lee leola)
  • dans ederken hem şık hem de rahat olmanızı sağlayan kıyafet.
  • sevgili hanımlar, eğer minyonsanız ya da 170cm'den uzun olsanız bile kalın/çarpık ve üst bedeninize göre kısa bacaklarınız varsa (evet var böyle kızlar, bacak boyu 165cm bir kızla aynı ama kız totalde 175cm) moda uğruna bunu giyip kendinizi çirkinleştirmeyin. bir kıyafet ece sükan'da güzel duruyor diye sizde de güzel duracak şeklinde bir kural yok malum...
  • hem güzel hem kullanışlı şorttur. sayın ince uzun bacaklı bayanlar lütfen bu mini şortları her yerde, her ortamda giyiniz. sayın kısa kalın bacaklı bayanlar lütfen bu mini şortları hiç bir yerde , hiç bir ortamda giymeyiniz.