şükela:  tümü | bugün
  • "vallahi de billahi de aklima gelmisti" kabilinden, mini mini ana yemekler yapan bir washington dc restorani. chefler jose andres ve katsuya fukushima'nin latin ve asya tatlarini kombine edip insana 30 cesit ana yemek yedirmeye yemin ettikleri bu yer, son zamanlarda dc'nin en populer restorani haline gelmis olup, rezervasyon icin epey bir onceden davranmak gerekmektedir. ama lokum buyuklugunde salata, vanilya ile birlikte dondurulmus beyaz sarap ve akla gelebilecek her turlu guzel kombinasyonu mikrominik formda sadece burada bulmak mumkundur ve beklemeye degmektedir. birisi burasi icin, "eger cirque du soleil yemek yapsaydi ancak boyle olurdu" derken olusumun buyuleyici tuhafligini sahane bir sekilde ifade etmistir.
  • tunus caddesinde yenilerde acilan, disaridan bakinca, bir ayagi cukurda izlenimi veren yer. yaz sonu bir daha bakariz..
  • tunus caddesinde ona ithafen midir bilinmez, eski meşhur minibar'ın azıcık gerisinde açılmış mekan. ankara'da fazlasıyla ilgi çeken ve ligleri kurulan dart sporunu da içinde barındırdığı için bi şekilde yırtar, sırtı yere gelmez gibi görünüyor. fiyatları -tunus caddesini ve mekanın vasatın üzerinde oldugunu da göz önüne alırsak- en azından şimdilik makul.
  • (bkz: mini bar)