şükela:  tümü | bugün
 • olay mersin'de geçiyor.

  akrabası olduğu iddia edilen 2-3 serseri kızı kolundan tutup zorla kaçırıyor. kızcağız bağırıp çağırsa da kimseden destek gelmiyor.
  haberde geçen iddia'ya göre kızı evliliğe zorlamışlar, kız kabul etmemiş sonrasında da bu magandalar kızı kaçırmaya çalışmış.

  ne desem yetersiz kalacak. bir özgecan vakası daha yaşanmadan tepkimizi koymalıyız.

  ağır küfürlerim var da neyse...
 • mersinde yaşanan şok edici olay. yolun ortasında minibüsü durdurup kızı yaka paça sürükleyerek kaçırıyorlar. minibüstekilerde film izler gibi öylece izliyor. iki gündür kızdan haber alınamıyor. umarım bir an önce bulunur ve yapanlarda en ağır şekilde cezalandırılır.

  kaçırılma anı

  “mersin'de üniversite öğrencisi zelal topçul, teyzesiyle birlikte bindiği minibüste herkesin gözü önünde, evlenme teklifini ret ettiği akrabası derviş topçul, ağabeyi ve arkadaşı tarafından kaçırıldı. polis, genç kızı kaçıranların peşinde.

  mardin’in kızıltepe ilçesi'nde oturan zelal topçul, bu yıl mersin üniversitesi sağlık yüksekokulu hemşirelik bölümü’nü kazandı. kayıt yaptırıp okula başlayan genç kızı, iddiaya göre kızıltepe’de akrabası derviş topçul’a (22) istediler. müteahhit yusuf topçul, kızını isteyen amcasının çocuklarına, "benim kızım okuyor, meslek sahibi olacak. senin çocuk işsiz güçsüz. tarlada çalışıyor. bu konuyu kapatın. bir daha da açmayın" dedi.

  olumsuz yanıtın ardından ısrarını sürdüren derviş topçul, ağabeyi nurullah topçul (27) ve arkadaşı savaş y. (22) le birlikte mersin’e gelip zelal’i takip etmeye başladı.

  yurtta kalan zelal topçul, akdeniz ilçesi'nde oturan akrabalarına gitmek için dün saat 14.30 sıralarında minibüse bindi. şüpheliler, otomobille takip ettikleri minibüsün önünü homurlu mahallesi’nde yolcu indirirken kesti. minibüse binen nurullah topçul, genç kızı kolundan tutup zorla indirdi. zelal topçul, otomobile bildirilip bölgeden uzaklaştırıldı. olay, güvenlik kamerasına da yansıdı.”

  hürriyet

  habertürk

  ntv

  yakın bir akrabasının ricasıyla başlığı açtım. büyük üzüntü ve endişe içindeler. sizlerdende gündemde kalması için destek bekliyorlar.
 • zelal topçul'dur.

  evlilik teklifini reddettiği kişi tarafından toplu taşıma aracından herkesin içinde kaçırılmış! kızı akrabaları istemiş, babası benim kızım okuyor demiş olmaz demiş ama sonuç bu! allah belasınızı versin lan cahil şerefsiz pislikler!

  görüntülere bakınca nasıl bir ülkede yaşadığımızı bir kez daha anlıyoruz!

  bulun lan bu kızı! kediye işkence yapan pisliğin serbest bırakılması gibi bir rezalet ile son bulunacak belki ama önce bulun bu kızı!
 • ortadoğu çöplüğünde sıradan bir gün. orman kanunları bile değil artık tamamen ilk çağ anarşizmi işliyor.ne istiyorsun? git al. vur, kır, parçala, öldür, soy, tecavüz et.suç rutin olmuş kimsenin ne polisten, ne adliyeden, ne mahkemeden çekindiği yok ki.saldım çayıra bütün kurumlar. anca işte hükümete yaranmakla meşguller. sokak cehenneme döndü, millet cennetteymiş gibi üzüm sakımı yutma peşinde
 • sol frame’e bakarsak kedi kadar değeri olmayan kadındır!!!

  ha kedi de değerlidir o ayrı!
 • şoför niye öyle tiyatro izler gibi izliyor anlamadım? ulan önünden geçseniz levyeyle saldırır ama kullandığı araçta bir felâket yaşanıyor ama kılı kıpırdamıyor.

  küçük beynince, "önce kızı kaçırayım sonra da nasılsa adı çıktı benle evlenmek zorunda kalır" mantığıyla yapılmış iğrenç harekettir. kız defalarca kez evlenmek istemiyorum demiş.

  onu giymeseydi, o saatte dışarı çıkmasaydı diye bu tür magandalara avukatlık yapanlar; zelal ne yalnızdı ne de gece vakti dışarı çıkmıştı, bu kadar vahşileşen bir magandayı kim bilir nasıl savunacaksınız?

  dilerim kızı da onu kaçıran şerefsizi de en kısa sürede bulurlar.
 • tipik bir ortadoğu ülkesinde tipik bir vaka. ortadoğu ülkelerinde insanları gün ortasında alıkoyarlar. kimse müdahale edemez çünkü korkarlar. onlarsa korkmaz çünkü adalet bu ülkelerde caydırıcı değildir. kaçırmaya yeltenen kişi yıllarca bir hücrede çürüyeceğini düşünmez çünkü. reddedilmek bile birini alıkoymaya yeter sebeptir
 • muhtemelen, kaçırdıktan sonra ailesi yumuşar verirler kızı mantığıyla kız kaçıran onun bunun çocukları tarafından gerçekleştirilen eylem. umarım en ağır ceza verilir hepsine ve kız sağ salim ailesine teslim edilir ve umarım kızın babası hiçbir durumda kızını vermez.
 • insan haklarının insanlığın sonunu getirdiği gerçeğini tekrardan yüzümüze vuran hadise.

  şimdi bu güpegündüz tartaklayarak kız kaçıran 3 ferdi barındıran aileyi 2. derece akrabalarına kadar asit çukurunda eritsek, dünyamız güzelleşir mi yoksa kötüleşir mi? evet cevap bariz, yapılması gereken de. ama işte yapamazsınız.
 • bu tarz olaylar neden genelde mersinde oluyor dedirten durumdur.
  umarım bir an önce başına birşey gelmeden bulunur ve ilgili kişilerede gerekli cezalar verilir.