şükela:  tümü | bugün
  • esnaf ve sanatkarlar odaları başkanı, kartal minibüsçüler odası başkanı ve bir kaç kişinin toplanıp, canlı yayına çıkıp, tartışıp konuşup vardıkları sonuçmuş bu efendim. aslında haklılar da ; gittiği zaman santim santim giden, genellikle sağda solda yatıp yolcu bekleyen, trafikte milleti tehdit edip terör estiren minibüs şöförlerinin araçlarına kimse yanaşmak istemediği için en yakın takip mesafesi 25 metre tutulduğu için kaza oranı sıfıra yakındır. anca kendi çarpacak işte. gerçi o hızla çarpsa da pek bişey olmaz yani. evet minibüsler doğru düzgün gitmedikleri için güvenli.

http://www.haberturk.com/…-kaza-orani-sifira-yakin-
  • daha geçen ay, annemin de içinde olduğu bir minibüs başka bir minibüsle, yolda bekleyen yolcuyu önce almak için kapışırken son sürat birbirlerine çarpması ve iki minibüsün içindeki birçok yolcunun kan revan içinde hastaneye kaldırıldığını göz önüne alırsam, bildiğin yalanın daniskası bir önerme olacaktır.
  • varılan bu sonuçla beraber minibüsler en güvenli taşıt ünvanını uçakların elinden almıştır. şanslı insanlarız minibüslerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
  • okuduğumda ister istemez gülmeme sebebiyet vermiş beyanattır. neymiş efendim minibüslerin kaza oranı sıfıra yakınmış. hele bir düşünün bakalım niye? gören de gencecik michael schumacher'ler istanbul trafiğinde minibüsçü olarak halka hizmet ediyor sanacak. arkadaş sizi gören zaten hortlak görmüş gibi kaçıyor. ben istanbul'da karşıdan karşıya yavaş geçiyor diye insanların üzerine doğru araç süren minibüsçüden tutun da, mahalle arasında yarışarak birbirlerinin önüne direksiyon kırıp şakalaşan minibüsçülere kadar gördüm. evet ne insanlara çarptılar ne de kaza yaptılar. peki niye? çünkü bunları her gören; ya kaç kaç katil gibi geliyor baksana diye söylenip kendini bir yere atıyor ya da frene basıp bırak geçsin allahın belası diyor. şahsen ben bir şehirde halkı bu denli ürkütmüş ve arkasından böylesine beddua okunan bir meslek grubu daha görmedim. o yüzden demek isterim ki, minibüs ve minibüsçüden temizlenmiş bir istanbul bambaşka olacaktır..
  • şöförü olmayan minibüsler için düşünüldüğünde doğru olabilecek önerme.
  • (bkz: elbruz bilge)
  • sonuna kadar doğru olan bir önermedir.

eğer bundan şüphe duyuyorsanız, yanınızdan geçerken arabanızın sağ tarafını komple kazıyan bir minibüs şoförünü indirerek kaza yaptığını iddia etmeyi deneyiniz.