şükela:  tümü | bugün
 • konya'nın akşehir ilçesi'nde 4 yaşındaki ayşe berra süllü'ye geçen şubat ayında 'akut lösemi' teşhisi konmuş. hacattepe üniversitesi ihsan doğramacı çocuk hastanesi hematoloji bölümü'nde tedavisi süren ayşe berra, tedavi süreci olumlu geçmezse ilik nakli olacakmış.

  bir kutu ilacı 7.000 lira tutuyormuş. dolayısıyla en iyi ihtimalle 7.000 liraya en kötü ihtimalle 21.000 e ihtiyaç varmış.

  ayrıca minik yavrunun babası da kansermiş.

  durumdan haberdar olduğum forumda hesap numarası da paylaşılmış, sözlükte daha önce hiç yardım kampanyası başlığı açmadığım için burada hesap numarasını vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum. bilgili olanlar yeşillendirirse sevinirim.
 • up olması adına:

  http://www.demokrasihaber.com/…bekliyor-h27904.html

  sözlüğün yardımsever ruhunun tekrar ortaya çıkması dileğiyle.
 • up olması adına:

  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…lesi-163456h.htm

  kaynakları rastgele ekliyorum, sicili kötü müdür iyi midir hiç incelemedim bu gazeteleri.
 • kaynakların ilkinde bir hesap numarası mevcut. ailesi kaymakamlıktan yardım kampanyası için izin almış dolayısıyla burada ıban paylaşmakta bir sorun yok anladığım kadarıyla.
 • halk bankası akşehir şubesi tr73 0001 2009 5120 0001 0176 43
 • sözlük'te ilgi çekmemesine üzüldüğüm kampanya. ayşe'nin babası da kanser hastası. kızının hastalığından dolayı kendi tedavisini aksatıyormuş.

  http://www.sozcu.com.tr/…-mucadelesi-2-1847333/amp/

  --- spoiler ---
  akşehir ilçe milli eğitim müdürlüğü’nde memur, 2 çocuk babası osman süllü ile ev kadını aslı süllü çifti, gülmece anaokulu öğrencisi kızları ayşe berra süllü’nün bacaklarında kızarıklıklar olduğunu fark etti. süllü çifti, kızların konya’daki meram tıp fakültesi’ne, ardından ankara’daki hacattepe üniversitesi ihsan doğramacı çocuk hastanesi’ne götürdü. minik ayşe berra’ya burada ‘akut lösemi’ teşhisi kondu. teşhis ardından ayşe berra, hematoloji bölümü’nde tedavi altına alındı. ayşe berra, tedavi süreci olumlu geçmezse ilik nakli olacak. süllü çifti de kızlarının tedavisinin uzun süreceğinden dolayı ankara’da aylık 1100 liraya bir ev kiraladı. osman süllü kısa süre sonra kızının tedavisinde devletin karşılamadığı bazı ilaçlar ile kızının diğer tıbbi giderleri için aylık 7-10 bin tl harcama yapmak zorunda kalınca akşehir kaymakamlığı’na kampanya başlatılması için başvurdu. valiliğin oluruyla kaymakamlık tarafından yıllık 100 bin lira limitle kampanya başlatmasına onay verildi.

  tedavi olumlu sonuç vermezse kızının ilik nakli olacağını ifade eden osman süllü, “kızım şu an ankara’da tedavi görüyor. yine gözlerinde de 2 kitle ve beyninde irili, ufaklı kitleler olduğu tespit edildi” dedi. tedavi sürecinde maddi zorluklar yaşadığını anlatan osman süllü, şunları söyledi:

  “kanser hastalığı teşhis ve tedavi sürecinde pek çok zorlukları barındıran, hasta ve hasta yakını için manevi ve maddi olarak da ağır seyreden bir hastalık. tedavi masraflarının, hayli yüksek olduğu bu hastalıkta sorun sadece hasta ile kalmayıp, tüm aile bireylerini de yakından ilgilendiriyor. kızımın hastalık sürecinde kullanılan tıbbi malzemelerin tedarik edilmesi, yemeklerinin hazırlanması, çamaşırlarının yıkanması ve akşehir’e gidip gelirken, zorluk yaşayacağı için tedavi sürecinde ankara´da eşyalı bir ev tutmak zorunda kaldım. yine tuttuğumuz evde hasta çocuğumun dışında iki yaşındaki küçük kardeşinin de bakımını sağlamak için ankara´ya getirmek zorunda kaldık. ankara´daki evin kirası bin 100 lira, akşehir´deki evimize de kira olarak 240 lira ödüyoruz. ayrıca tedavi sürecinde devlet tarafından karşılanmayan tıbbi malzeme ve ilaç masraflarını karşılamaya çalışıyorum. hastane tarafından karşılanan tedavi giderleri dışında kalan tüm masrafları memur maaşımla ödeyemiyorum. çünkü aylık 7 ila 10 bin lira arasında harcama yapıyorum. o nedenle de kampanya başlatılması için kaymakamlığa müracaat ettim. onlar da onayladı.

  ‘kampanya kapsamında halk bankası akşehir şubesi tr73 0001 2009 5120 0001 0176 43 numaralı ıban numarasına yardımseverlerin katkısını bekliyoruz.” (dha)
  --- spoiler ---

  halihazırda çeşitli platformlarda yardım kampanyaları başlatılmış durumda. bunlardan biri de esigara.us

  http://www.esigaram.us/…osemi-ile-mucadelesi.68389/
  http://www.esigaram.us/…icin-hayir-hasenat-3.68406/
 • zor durumda olan bir minik insan daha. ekşi sözlükte inşallah dikkat çeker.

  yaklaşık 6 ay önce de bir yardım için başvurulmuş
  http://www.ulusal.com.tr/…e-mucadelesi-h158489.html

  esf forumda konuyu takip etmek için

  http://www.esigaram.us/…yir-hasenat-3.68406/page-24