şükela:  tümü | bugün
  • sayısının arttırılması lazım gelen sey
  • üsküdar belediyesine ait artık gece onbire kadar açık olan sokak hayvanları kliniği.
    buyrun
    darısı tüm istanbul ilçe belediyelerinin başına.
  • tam bir rezillik.
    ihtiyacı olabilecekler için tecrübemi yazayım.
    yaralı, epey kötü durumda bir sokak kedisi buldum. hemen yakındaki veterinere götürdüm. muhtemelen köpek silkelemiş, yaraları varmış ve arka tarafı tutmuyordu.
    anladığım kadarıyla tedavisi uzun süreceğinden ve benim de veteriner masrafını karşılayacak ekonomik durumum şu an olmadığından bu kliniği buldum.
    üsküdar bölgesindeyim. belediyenin minik dostlar kliniği, röntgenini falan çekiyormuş, tedavisini yapıyormuş gerekirse diye öğrendim ve kediyi oraya götürdüm.

ancak üsküdar belediyesi minik dostlar kliniği tek kelimeyle rezillikti. kediye iki dakikada bakıp, röntgene gerek olmadığını, kalçasında çatlak olsa bile kendi kendine kaynayacağını, hatta o şekilde sokağa geri bırakabileceğimi bile söyledi veteriner. zaten yatılı almıyorlarmış, barınağa yolluyorlarmış. ki burdaki veterinerin kendisi bile barınağa yollamasam daha iyi olacağını söyledi. düşünün barınak ne durumda artık.

kendi bildiğim güvendiğim her zamanki veterinerimi aradım, fikrini sordum, uygun fiyata röntgen çektirebilmem için bir yer buldu sağolsun. röntgende kediciğin kuyruk omurunda ve kalçasında kırık olduğu ortaya çıktı. mecburen bıraktım kendi veterinerime.

belediyelerin çoğu işinde olduğu gibi veterinerlik hizmetinde de özen yok. düşünmek, kafa yormak, emek harcamak istemiyorlar.
    birkaç yüz lira borç harç para harcayacağım ama en azından içim rahat olacak.
  • her ne kadar rezalet başlığı olmasa da rezalet puanım: 10/10