şükela:  tümü | bugün
 • 2008 senesinde kurulan sosyal yardımlaşma derneği. kendilerini şu şekilde anlatmaktadırlar:

  "minik gamzeler sosyal yaşamı destekleme ve geliştirme derneği (migam), bir grup gönüllü tarafından kurulmuş bir dernektir. derneğimizin yönetimi de dahil olmak üzere tüm ekibimiz gönüllü olarak bu dernekte görev almakta ve “mesleğinin sadakasını vermek için” çaba göstermektedir. amacımız ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yüzlerinde minik birer gamze olmasını sağlamak. hayırseverlerin destekleriyle çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve miniklerin gülümsemesine vesile olmaktayız."

  web siteleri: http://www.minikgamzeler.org.tr/

  sosyal medya:
  http://instagram.com/minikgamzeler
  https://www.facebook.com/minikgamzeler
  http://www.youtube.com/minikgamzeler
  https://twitter.com/minikgamzeler
  https://plus.google.com/…12918062578855483603/posts
  http://vimeo.com/minikgamzeler

  küçük bir tavsiye:
  utanarak söylüyorum ki ben de bir çok çocuğa elimden geldiğince yardım etmek gayretindeyim. fakat o çocuklarla henüz utancımdan yüz yüze gelebilmiş değilim. utanıyorum çünkü "bak ben sana yardım eden kişiyim. ben olmasam sen ne olurdun?" duygusunu hem küçüklere, hem de ebeveynlerine yaşatmak istemem. keşke yardım yapılan küçüklerin fotoğraflarını paylaşmasaydınız. daha iyi olmaz mıydı? bu işi daha gizli saklı yapmanın yolu çok. bunu sizler de biliyorsunuz.
 • ''biz üşümüyorsak çocuklar da üşümesin!'' başlıklı kışlık kıyafet etkinliğini, 6. senelerinde de devam ettiren güzel yürekli insanlar topluluğu.
  minik gamzeler
 • dün itibariyle 2016 kışlık kıyafet dağıtımını kağıthane talatpaşa mahallesi'nde gerçekleştirdiğimiz yardım derneği. odak noktası çocuklardır ve yukarıda da yazıldığı gibi "biz üşümüyorsak çocuklar da üşümesin!" sloganıyla yola çıkmıştır. dün tamamı gönüllülerden oluşan 9 ekip ve araç ile yaklaşık 190 çocuğa kışlık giyim malzemesi(kış şartlarına dayanıklı kalın mont, kış şartlarına dayanıklı bot, kış kartlarına dayanıklı çorap, atkı-bere-eldiven, kazak) ulaştırılmıştır.

  çocuklara paketlerini teslim ettiğimizde gözlerindeki mutluluk ve heyecanı görmek, montlarını ve botlarını denemelerini söyleyip onlarla az da olsa vakit geçirmek paha biçilemezdi, bir yandan da kimi ailelerin içinde bulunduğu dramı görmek bize ne kadar çok şükretmemiz gerektiğini hatırlattı. tüm gönüllülerin ortak kanaati bizim onlara değil de onların bize yardım ettiği yönünde. zira iş-okul-ev üçgeninde mekanikleşmiş hayatlarımızdan sıyrılıp imkanları çok kısıtlı ama pırlanta gibi çocuklara yardım etmeye çalışarak insani tarafımızı ortaya çıkartabiliyor, onların gülümsemesine sebep olabiliyor ve binlerce şükür vesilesine tanıklık edebiliyoruz.

  yardım edilecek çocukların belirlenmesinde çok hassas dengeler gözetilmektedir. minik gamzeler web sitesi'nden nasıl bir yol izlendiği görülebilir.

  yukarıda bir arkadaş çocukların fotoğraflarının neden paylaşıldığına dair bir soru sormuş, öncelikli olarak fotoğraflar çekilirken ailelerden ve çocuklardan izin isteniyor bunun yanı sıra hayırseverler doğal olarak aldıkları kıyafetleri çocukların üzerinde görmek istiyorlar ve bağış yönetim sisteminde her hayırsever kendi üstlendiği çocuğa ait fotoğrafı kendi hesabından görebiliyor. bu, sadece fotoğrafın neden çekildiğini açıklar diyebilirsiniz ki haklısınız. genelde kullanılan fotoğraflar ise çocukların ismi ifşa edilmeden paylaşılır ve yine izine tabidir. çocuklara ulaştığımızda onların yüzlerinde oluşan gülümsemeyi paylaşmak, insanları hayıra teşvik etmekte önemli bir rol oynar görüşündeyim kişisel olarak.

  not:yukarıda yazdıklarımın hiçbiri minik gamzeler derneği yönetimini bağlamamaktadır, sorularınız var ise çekinmeden sorabilirsiniz.

  edit: çocuk sayısı düzeltildi.
 • her sene kış etkinliklerini hevesle beklediğim, çocuklar kadar bizi de mutlandıran güzel oluşum.